logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

ZUS і PIP закликають іноземців до легальної роботи

ZUS і PIP закликають іноземців до легальної роботи
Управління соціального страхування (ZUS) спільно з Національною інспекцією праці (PIP) розпочали інформаційну кампанію серед іноземців «Працюй законно» ( «Pracuję legalnie»).

Bartłomiej Celejewski з Управління соціального страхування каже, що основна мета кампанії — це просування легальної роботи, а також інформування іноземців про ризики, пов'язані з роботою «na czarno».

— В ході кампанії ми будемо не допускати використання роботодавцями різних хитрощів для нелегального працевлаштування, також ми будемо інформувати про форми й можливості використання допомоги Національної інспекції праці, — додає він.

Як пояснює Danuta Rutkowska з Національної інспекції праці, однією з таких форм допомоги є спеціальна гаряча лінія для громадян України. За номером 22 111 35 29 фахівці PIP надають юридичні консультації українською мовою. Консультації проводяться з понеділка по середу з 16.00 до 20.00.

Кампанія «Я працюю на законних підставах» адресована роботодавцям і працівникам, а також громадянам з країн за межами Європейського Союзу, зокрема, громадянам України, які працюють або хочуть працювати в Польщі.

— Усі співробітники, незалежно від країни їх походження, у залежності від виду зайнятості, зобов'язані сплачувати внески на пенсійне та медичне страхування, — каже Bartłomiej Celejewski.

У разі співробітників за межами східного кордону роботодавець повинен подати заявку на працевлаштування іноземця. Якщо заявка буде прийнята, то така людина може працювати в Польщі на тих же принципах, що й поляки.

Юридична робота просто окупається.

Робота відповідно до закону й виплата внесків із соціального страхування в майбутньому принесе реальні вигоди, тому варто піклуватися про те, щоб працювати легально.

— У випадку зайнятості в «сірій зоні» у нас немає ніяких гарантій. Наприклад, коли під час роботи відбувається нещасний випадок, отримати кошти на лікування практично неможливо, — підкреслює Bartłomiej Celejewski.