logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Знижки на проїзд, курси та кіно. А також інші бонуси PIT, про якi ви не знали

Знижки на проїзд, курси та кіно. А також інші бонуси PIT, про якi ви не знали

У понеділок, 30 квітня, закінчується термін подання податкової декларації (PIT) за 2017 рік. Мерія Варшави закликає мешканців розрахуватися й нагадує, що за це можна отримати численні бонуси.

Надходження від PIT дуже важливі для бюджету міста. В міську казну потрапляє в середньому понад 3,5 тисяч злотих від кожного платника податків. За ці гроші Варшава може функціонувати й розвиватися для своїх жителів, – говорить Ханна Гронкевич-Вальц, мер Варшави. Вона додає, що за ці гроші працюють школи, дитячі садки та ясла, установи культури, а також закуповують сучасний транспорт.

Податок з фізичних осіб (PIT) – це основне джерело доходу столиці, яке становить близько 1/3 бюджету міста. Прогнози показують, що в 2018 році це буде 5 млрд 408 млн злотих.

Як заплатити PIT у Варшаві?

Це просто. При заповненні податкової декларації за минулий рік, на першій сторінці в частині B, введіть адресу проживання у Варшаві. Тут мова йде не про прописку, а про фактичне місце проживання.

Чому варто платити податки в столиці

Столичні платники податків платять менше за проїзні картки, а також можуть скористатися широким спектром знижок у рамках програми Karta Warszawiaka. Власників карт чекає близько 200 пропозицій від міських установ і приватних компаній. Це центри спорту та відпочинку, кінотеатри, музеї і театри, медичні кабінети, фітнес-клуби, кафе, мовні школи, книжкові магазини, інтернет-магазини і садові, а також центри відпочинку. Повний каталог пропозицій доступний тут.

Наприклад, можна отримати 60% знижку на курс англійської мови, 50% – на обрані медичні послуги, купити дешевше квитки в музеї та кінотеатри (від 3 до 10 зл), або отримати 20% знижку на скелелазіння в парку пригод.

Жителі Варшави, які платять тут податки, також отримують додаткові бали пiд час запису дітей в ясла, дитячі садки або початкові школи. Вони мають пріоритет у прийомі дітей у ці заклади.