logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Зміни в законодавстві Польщі для іноземців

Зміни в законодавстві Польщі для іноземців
Польський парламент анонсував, що з 1 січня 2018 року планують внести зміни в законодавство щодо іноземних громадян, які перебувають і працюють на території Польщі. Такі зміни вносяться Законом «Про сприяння зайнятості». А саме, планують створити загальнонаціональний реєстр іноземців, що працюють в Польщі.

Таке рішення було прийнято через відсутність контролю з боку держави в сфері працевлаштування іноземних громадян. Так, за минулий рік польські роботодавці видали запрошень на роботу (мається на увазі піврічних) більше 1,3 млн. Але, незважаючи на кількість виданих запрошень, за статистикою тільки 300 тисяч з працівників, тобто кожен четвертий іноземний працівник, є застрахованим. Більшість працюють «в чорну», або на договорах підряду (umowa zlecenia).

Така ситуація тягне за собою масу порушень трудових прав іноземних громадян, а також порушує інтереси держави (сплати податків і т. П.).

Тому підготують нову систему, яка забезпечить більш швидкий обмін інформацією між державним фондом страхування та Державною Інспекцією Праці або прикордонниками. Якщо в ході перевірки законності роботи іноземця вийде, що у нього немає страховки, компанія повинна буде пояснити, на якій правовій основі працює іноземець та понести відповідальність.

Зміняться також правила прийому заяв від підприємців про намір доручити роботу іноземцю. Районні центри зайнятості, які до сих пір брали всі заявки, зможуть відмовити компанії в праві залучати працівника зі Сходу.

Також з'являться нові витрати. Розгляд заявки про видачу дозволу (раніше було безкоштовним) буде коштувати 30 злотих. Бюджет держави і самоврядування поділять ці гроші навпіл.

Звичайно, виникають різного роду побоювання як з боку роботодавців, оскільки такі закони надають більш широкі повноваження чиновникам, так і з боку працівників, які тепер будуть їхати працювати до того роботодавцю, який видав запрошення.

Про те, наскільки цей проект буде успішним, будемо судити після того як він вступить в дію і побачимо перші його плоди.
Категорiї: документи