logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Зміни в законі «Про Іноземців»

Зміни в законі «Про Іноземців»

У Польщі розширять список категорій іноземців, що мають право на отримання тимчасового дозволу на проживання. Відповідні поправки до Закону «Про Іноземців» були прийняті урядом.

На додаток до вже наявного переліку, воєводства видаватимуть дозволи на тимчасове проживання в Польщі також тим, хто приїхав з метою проходження практики, волонтерства, з обміну або для участі в програмі au pair.

Поправки були прийняті з метою приведення законодавства Польщі до норм ЄС. Йдеться про Директиву Європейського парламенту та Ради ЄС 2016/801 від 11 травня 2016 року, яка регулює умови в'їзду і перебування громадян третіх країн, які хочуть проводити дослідження, брати участь у навчанні та волонтерство, шкільних обмінах або інших освітніх проектах, а також влаштуватися на роботу в якості помічників по господарству.

У зв'язку з цим, будуть введені нові типи тимчасової посвідки на проживання, в тому числі для стажистів, волонтерів, для тих, хто хотів би реалізувати своє право на довгострокову мобільність у ЄС з метою проведення наукових досліджень, а також для членів сімей таких іноземців.

Крім того, іноземці, які є випускниками польського університету, вже можуть подати заявку на отримання тимчасового дозволу на проживання, якщо вони шукають роботу або планують розпочати тут бізнес (це також стосується іноземців, які закінчать дослідження і захочуть залишитися в Польщі).