logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Зміни в Законі про іноземців: карту побиту зможуть отримати студенти, стажисти, волонтери, а також члени їх сімей

Зміни в Законі про іноземців: карту побиту зможуть отримати студенти, стажисти, волонтери, а також члени їх сімей

Польща збільшує список категорій іноземців, які мають право отримати тимчасову посвідку на проживання. Уряд вже прийняв відповідні зміни в Законі про іноземців. Крім іншого, воєводства видаватимуть дозволи на тимчасове перебування в Польщі також тим, хто приїхав з метою проходження практики, волонтерства, з обміну або для участі в програмі au pair.

Дані зміни були прийняті з метою приведення польського законодавства до норм ЄС. Йдеться про Директиву Європейського парламенту та Ради ЄС 2016/801 від 11 травня 2016 року, яка регулює умови в'їзду і перебування громадян третіх країн на території Польщі, які збираються проводити дослідження, вчитися, брати участь у волонтерських проектах, шкільних обмінах або інших освітніх проектах, а також планують працювати в якості помічників по господарству.

У зв'язку з цим, буде введений новий тип тимчасової посвідки на проживання, в тому числі для стажистів, волонтерів, для всіх тих, хто хотів би реалізувати своє право на довгострокову мобільність в ЄС з метою проведення наукових досліджень, а також для членів сімей таких іноземців .

Крім цього, іноземці – випускники польських університетів, вже можуть подати заявку на отримання тимчасового дозволу на проживання, якщо вони шукають роботу в Польщі або планують тут відкрити свій бізнес (це також стосується тих іноземців, які закінчать дослідження та захочуть залишитися в Польщі).