logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Зміни в отриманні Шенгенських віз

Зміни в отриманні Шенгенських віз
19 червня 2018 року посли ЄС схвалили від імені Ради Євросоюзу мандат на переговори за пропозицією внесення змін до візового кодексу.

- Один із критеріїв ефективного управління міграцією — це здатність в будь-який момент вислати (з території Шенгенської зони) тих, хто не має права на перебування. Нові правила оформлення віз нададуть нам ще одну можливість відповісти тим третім країнам, які не можуть самостійно повернути своїх громадян додому, — прокоментував болгарський міністр внутрішніх справ Валентин Радев.

Перше, що припускають зміни — це збільшення вартості Шенгенської Візи: до 40 євро державам, що володіють спрощеним режимом в'їзду, і до 80 євро іншим.

Нагадаємо, що Україна має безвізовий режим з державами, що входять в ЄС, але її громадяни можуть отримувати і Шенгенські візи (наприклад, за відсутності біометричних паспортів). Цілковитий прагматизм ставлення до країн зі спрощеним візовим режимом, а громадяни Білорусії отримують Шенгенські візи на загальних умовах.

Даних про вартість прискореного режиму отримання візи поки не надходило. Якщо ситуація залишиться аналогічною сьогоднішный, то така ціна зросте вдвічі (для росіян і українців), а для громадян Республіки Білорусь прискорений режим отримання шенгенських віз не передбачений.

Звертаємо вашу увагу, що мова йде саме про консульський збір.

Чому вартість візи збільшиться?

Нові правила забезпечать більш швидкі й чіткі процедури для законних мандрівників, зокрема:

  • заявки на візу можна буде подати до 6 місяців і не пізніше, ніж за 15 днів до поїздки
  • можливість заповнення і підписання форми-заявки на Шенгенську візу в електронному вигляді
  • введення узгодженого підходу до видачі багаторазових в'їзних віз для постійних мандрівників з позитивною історією візи з поступовим збільшенням періоду візи від 1 до 5 років.

За заявами офіційних осіб, суть реформи в залученні туристичного потоку, з одночасним посиленням контролю напливу мігрантів. Імовірно, одночасно з підвищенням цін планується процесуальне полегшення отримання Шенгену. Однак точно технологія поки не відома.

Зокрема, в заяві Ради ЄС сказано:

«Підвищення вартості допоможе державам ЄС покривати витрати, пов'язані з видачею віз, більш якісно. При цьому складнощів для добропорядних туристів створюватися не повинно, але візовий (консульський) збір підвищується до € 80».