logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Жити в Польщі стало краще! Все менше поляків замислюються про трудову еміграцію

Жити в Польщі стало краще! Все менше поляків замислюються про трудову еміграцію

Менше 10% поляків замислюються про переїзд за кордон із трудовою метою. Такі дані були представлені після опитування, проведеного польською фірмою Work Service. Прив'язаність до сім'ї і друзів, задовільні умови праці у своїй країні – основні причини, за якими поляки відмовляються від трудової міграції.

У дослідженні також відзначається, що на зниження еміграції поляків вплинув рекордно низький рівень безробіття й умови працевлаштування, що покращуються.

Як випливає з доповіді, тільки 8,6% активних або потенційних учасників ринку праці розглядають можливість виїзду на роботу за кордон. Одночасно з цим 37,1% з них хотіли б виїхати на 3 місяці, а 19,2% назавжди.

- Уперше в історії досліджень відсоток поляків, які розглядають трудову еміграцію, досяг однозначної цифри. У свою чергу, тільки п'ята частина потенційних емігрантів хотіла б виїхати назавжди. Цей результат на 4,5% нижче, ніж дані, отримані під час попереднього опитування. Це означає, що на додаток до того, що зменшується група людей, що розглядають трудову еміграцію, серед них зростає кількість тих, хто планує виїхати тільки на короткий термін, – підкреслив голова правління Work Service Матей Вітуцький.

Він додав, що дані результати також свідчать про поліпшення ситуації на ринку праці. – Все кращі умови працевлаштування не тільки впливають на зниження зацікавленості в трудовій еміграції, а й впливають на збільшення відсотка поляків, які в цілому не зацікавлені в міграції. В даний час це трохи більше 90% опитаних, – зазначив Матей Вітуцкій.

Найбільш популярною країною для міграції поляків залишається Німеччина (23,3%). Більше 10% вибирають Скандинавію і тільки 3% Великобританію, хоча ця країна ще пару років тому була не менше популярна ніж Німеччина.

Згідно з дослідженням, за кордон планують виїхати поляки у віці 35-60 років (55%). Найчастіше це жителі сіл і невеликих міст з населенням до 100 тис. жителів.