logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Завищені очікування від переїзду в Польщу

Завищені очікування від переїзду в Польщу

Через різні життєві ситуації – економічні, політичні та інші, величезна кількість людей з Білорусі та України починає мігрувати в більш успішну й розвинену, сусідню Польщу. Однак, через навіть короткий час, чимала їх кількість повертається на батьківщину. Як це не банально звучало б, але причиною повернення, найчастіше, є завищені очікування від нового життя.

Притчею во язицех стала фраза: «Вас там ніхто не чекає». Частково це так, тим більше, що цей вислів спокійно поширюється на абсолютно всі країни світу, причому навіть на ту, де ви народилися. Природно, щоб жити добре й гідно де б то не було, необхідно працювати та саморозвиватися. І Польща тут не є винятком. Гроші тут просто так не роздають, тим більше великі, і кожен поляк вже зі шкільної лави знає, що кожен злотий повинен бути зароблений чесною працею.

До того ж, не всі люди, що мігрували, мають елементарне терпіння. Польща, за великим рахунком, це країна для спокійного й розміреного життя. Там не вийде заробити мільйони швидко, якщо тільки ви не успішний бізнесмен із прибутковими проектами, в які вкладуться інвестори. Так, номінальна заробітна плата в Польщі в цілому набагато вища, ніж у її східних сусідів. Виходячи з цього, працювати й жити помірним, але безбідним життям у вас вийде, але шлях до зірок буде також тернистий, оскільки Польща, ще поки не найуспішніша та найбагатша країна в Європі.

Для більшості людей відкриттям є і те, що в Польщі всі розмовляють польською мовою і російської не розуміють, принаймні, на роботі. Спілкуватися рідною мовою з поляками можна в торгових центрах прикордонних міст, далі ж – тільки польською. Так що, маючи навіть кілька вищих освіт, не варто розраховувати на офіс або керівну посаду без належного мовного рівня, в перспективі – або конвеєрна робота, або фізично важка. Винятком можуть стати фахівці екстра-класу, програмісти або лікарі і то, тільки зі знанням англійської.

Сюди ж додамо небажання адаптуватися до нового життя, вчити іншу мову, освоювати нову професію (у відповідних випадках), можливо, змінювати свої життєві принципи й відмовлятися від того насидженого життя на батьківщині, хоч і малозабезпеченого, але вже звичного. Ось це все в підсумку й породжує сумнів.

Сумніватися і зважити всі «за» і «проти» необхідно ще перебуваючи вдома, коли тільки приймається рішення про переїзд і немає повної впевненості у виборі подальшого життєвого шляху. А після переїзду думати про подібні речі точно не варто, вони тільки ускладнять адаптацію і будуть відбивати всі бажання здобуття «Європейської мрії» в Польщі.

А взагалі, якщо уважно вивчити всі аспекти переїзду, підучити мову, вибрати для себе напрямок у майбутньому житті й роботі в Польщі, то подібні проблеми вирішаться ще на етапі їх виникнення.