logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Завдання — утримати українців у Польщі

Завдання — утримати українців у Польщі

У Польщі бачать реальну загрозу відтоку трудових мігрантів до Німеччини. Тому найближчим часом планують втілити два нових проекти, які допоможуть утримати українців.

Як пише видання Rzeczpospolita, в Польщі новий імпульс отримає соціальна кампанія "Партнерство і працевлаштування", що стартувала ще навесні 2018 року . Її завдання — подолати стереотипи і патології в питаннях трудової міграції.

"Після українського Різдва ми прокинемося в новій реальності. Наш козир у вигляді можливості працевлаштовувати людей на підставі освядченій, вичерпується. Інші країни, в тому числі Німеччина, діють швидко, і скоро ми можемо втратити сотні тисяч найцінніших працівників з України", — зазначив експерт кампанії "Партнерство й працевлаштування" Павло Кулага.

Щоб утримати українських заробітчан, представники Польсько-української торгової палати обіцяють, що незабаром почнеться реалізація 2 нових проектів.

Перший з них — онлайн-інформаційна платформа partnerstwo.info, адресована співробітникам і роботодавцям, яка повинна сприяти адаптації українців у Польщі, а також підвищує рівень їх правової обізнаності.

Другий проект — це створення "гарячої лінії", де українці зможуть отримати допомогу від фахівців Асоціації правового втручання (Stowarzyszenie Interwencji Prawnej).

У той же час у Польсько-українській торговій палаті зазначають, що без державної підтримки утримати українців у Польщі не вдасться. Тому уряду пропонують швидко змінити систему працевлаштування іноземців, а також ввести стимули для тих, хто працює легально.

За словами Вітольда Клауса, президент Асоціації правового втручання, дій двох проектів недостатньо — необхідна державна підтримка, включаючи швидку зміну всієї системи найму іноземців. Необхідно зосередитися на законності і гнучкості зайнятості, скасувавши, серед іншого, поточні обмеження в процедурі видачі дозволів на роботу, які роблять іноземця залежним від роботодавця і від займаної посади. Також варто ввести стимули для легальної роботи, наприклад, після двох років офіційного працевлаштування, надати іммігрантам право на довгострокове перебування зі своїми сім'ями.

Президент Всеукраїнської асоціації міжнародного агентства працевлаштування Василь Воскобойник акцентував увагу на необхідності організації масштабної рекламної кампанії в Україні, щоб переконати трудових мігрантів, що Польща — це надійний край для легального працевлаштування. Тим більше, що подібну кампанію готує Німеччина.