logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Зарплати в Польщі ростуть в три рази швидше за ціни

Зарплати в Польщі ростуть в три рази швидше за ціни

За останні 12 місяців середній приріст зарплат в Польщі склав 65 євро, тобто 6,6%.Середня заробітна плата в компаніях, в яких працевлаштовані не менше 10 осіб, в серпні склала 4 тис. 4923 злотих без вирахування податків (близько 1 тис. 60 євро), тобто на руки працівник отримує близько 3 тис. 200 злотих (близько 750 євро). Про це повідомило Головне статистичне управління. Такі дані говорять про значне зростання середньої зарплати за рік. Крім того, темпи зростання заробітної плати в три рази вище середнього зросту цін в країні.


У той же час, третій місяць поспіль рівень зарплат в Польщі потроху падає. Середня винагорода в підприємницькому секторі в липні становила 4 тис. 502 злотих, а в червні - 4 тис. 508 злотих. Незважаючи на це, працівникам нема на що скаржитися, так як за останні 12 місяців середній приріст зарплат склав 280 злотих (майже 66 євро), тобто 6,6%.


Варто відзначити, що заробітна плата в Польщі зростає більш ніж в три рази швидше за ціни на продукти і послуги. Таким чином купівельна спроможність поляків збільшується.


Середній темп зростання цін оцінюється в 1,8%, хоча, звичайно, для різних груп товарів ці пропорції відрізняються. Ціни на продовольчі товари та безалкогольні напої за рік збільшилися на 4,3%. У той же час, вартість одягу за рік в Польщі знизилася приблизно на 5,7%.

Категорiї: побут