logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Заробітна плата на малих підприємствах у Польщі

Заробітна плата на малих підприємствах у Польщі

Розрахунки щодо рівня заробітної плати в Польщі показують, що середня зарплата на польських підприємствах зростає. Згідно з останніми даними Державного управління статистики (GUS) середньомісячна зарплата в Польщі в першому півріччі склала 4572,12 злотих (брутто), що на 6,7% більше, ніж роком раніше. GUS публікує офіційні дані про розмір винагороди в секторі підприємств, в яких зайнято понад 9 осіб щомісяця, і ці цифри зазвичай враховуються при обговоренні рівня заробітної плати в Польщі.

Тим часом, офіційні зарплати в невеликих компаніях явно нижчі – їх співробітники можуть розраховувати на цифру в розмірі 2 800 злотих, що становить трохи більш як 2 000 злотих на руки. Малими підприємствами вважаються компанії, в яких працює до 9 осіб.

Згідно з даними GUS по оплаті праці на малих підприємствах – в 2017 році середня заробітна плата становила 2 800,50 злотих або 2018,16 злотих на руки. Роком раніше заробітна плата в мікрофірмах становила 2577,20 злотих, або 1861,72 злотих на руки.

«Найбільша заробітна плата серед мікропідприємств зареєстрована в області інформації та зв'язку – 4573,4 злотих і в сфері послуг по нерухомості – 3786,2 PLN, тоді як найнижчі – в області лісного господарства й рибальства 2271,4 PLN» – звіти GUS.

Хоча кількість мікропідприємств перевищила 2 мільйони, тільки 1,42 мільйона співробітників були зайняті за трудовим договором. Решта працювали за договорами підряду.

Середня зарплата малих підприємств в минулому році збільшилася на 8,7%. Це багато в чому пов'язано зі збільшенням мінімальної заробітної плати з 1850 злотих в 2016 році до 2 000 злотих у 2017 році, а також з поліпшенням економічної ситуації і падінням безробіття.

Вищевказані розрахунки засновані на офіційно заявлених окладах. У невеликих компаніях частина винагороди частіше оплачується співробітникам «в конверті», тобто неофіційно. Це пов'язано з високим навантаженням внесків і прибуткового податку.

Нагадаємо, що розмір мінімальної оплати праці в Польщі зміниться в 2019 році.