logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

З 1 січня в Польщі підвищилася мінімальна зарплатня

З 1 січня в Польщі підвищилася мінімальна зарплатня

  З 1 січня 2018 року в Польщі підвищується розмір мінімальної заробітної плати. Тепер вона складатиме 2100 злотих, тобто на 100 злотих більше, ніж в минулому році. Також збільшиться мінімальна погодинна ставка з 13 до 13,70 зл для певних цивільно-правових договорів. 

У 2017 році в Польщі уряд підняв мінімальну заробітну плату з 1850 до 2000 злотих. З початку 2018 року працівники, які отримують мінімальну заробітну плату, отримають підвищення ставок ще на 5% - до 2100 злотих.

- При визначенні розміру мінімальної заробітної плати та мінімальної погодинної заробітної плати ми взяли до уваги хорошу економічну ситуацію в країні, - каже міністр Єлизавета Рафальскі.

У поточному році мінімальна погодинна оплата праці складе 13,70 злотих брутто. Дані Головного управління статистики показують, що число працівників, які отримують мінімальну зарплату становить 1,4 млн осіб.

Мінімальна заробітна плата - це фіксована сума, яку роботодавець зобов'язаний виплатити кожному працівникові працевлаштованому в повному місячному вимірі часу роботи. Заробітна плата нижче мінімальної є порушенням трудових прав.