logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Якою бачать Польщу поляки в майбутньому?

Якою бачать Польщу поляки в майбутньому?

Політика й справи державної важливості - все це турботи президентів, монархів, парламенту й уряду. Однак, як би там не було, в країні все ж живуть люди, а значить вони як ніхто інший можуть розповісти про поточні проблеми та навіть дати невеликий прогноз того, якою вони бачать свою країну в найближчому майбутньому. Портал Polsha24 провів своє маленьке розслідування та дізнався, яким бачать майбутнє своєї країни місцеві жителі.

Агата, 24 роки

Польща - моя Батьківщина. Я тут народилася, вчилася, працюю та живу. За останні роки Польща зробила крок далеко вперед, ми стали більш розвиненими, не такими відстаючими від Заходу, наша економіка піднялася й у цілому справи йдуть непогано.

У цьому році я закінчую 2 ступінь вищої освіти й зізнаюся - з роботою тут все такий же напряг. Влаштуватися на нормальну роботу дуже складно, краще всього мати знайомих і родичів, які займають керівні пости. Зате вакансії продавців, контролерів автобуса й обслуговуючого персоналу завжди актуальні та потребують додаткових кадрів. Зараз я підробляю продавцем у магазині одягу. Платять непогано, а найголовніше - я сама можу встановлювати собі графік роботи, поки вчуся, мене це влаштовує. Але в майбутньому хотілося б, звичайно, знайти пристойну роботу.

Якою я бачу Польщу в майбутньому?

Ми навряд чи наздоженемо розвинені європейські країни, але, мені здається, все ж будемо розвиватися в кращу сторону. А проблеми безробіття вже точно не вдасться перемогти на всі 100%, але поляки підприємливий народ, тому малий бізнес - хороша опора для розвитку економіки країни.

Іоланта, 50 років

У Польщі немає шансів! Ми завжди були відсталою державою на карті старенької Європи. Поляки ліниві, вони не хочуть працювати, але при цьому хочуть добре жити, багато заробляти й відпочивати. Ще одна біда Польщі - це пияцтво. Саме велика кількість людей, що п'ють гальмує розвиток економіки країни.

Я багато подорожую, бачу, як живуть інші народи, і розумію, що ми навряд чи коли-небудь досягнемо їх рівня. А якщо і так, то країни ЄС вже давно підуть вперед.

Зараз Польський сейм приймає нерозумні, на мій погляд, закони. Заборона торгівлі по неділях, високі податки й медичні страховки - це згубно для економіки та малого бізнесу. Такими темпами ми навряд чи підемо вперед і станемо на одному рівні з розвиненими державами Європи.

Анета, 30 років

Уже три роки, як я веду власний бізнес. Три роки, а значить тепер я плачу ZUS (медичний поліс) в повному розмірі. Поки у мене немає персоналу, я працюю сама на себе. І це дійсно складно. Для того, щоб оплатити оренду, бухгалтера, податки й медичну страховку, потрібно працювати день і ніч. Плюс обладнання, товар, на руки в результаті отримуєш зовсім небагато. Проте, малий бізнес все ж не вмирає в Польщі. Щорічно відкривається величезна кількість фірм, магазинів, ресторанів. Ось тільки залишаються в бізнесі найстійкіші люди, які не звикли здаватися. І якщо законодавство все ж трішечки згладиться, у Польщі є всі шанси стати розвиненою державою зі стабільною економікою.

На думку самих поляків, проблеми в країні все ж є, однак є і плюси. Так, Польща - не найрозвиненіша держава Європейського Союзу, однак рости є куди.