logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Який термін розгляду заяви на Карту побиту?

Який термін розгляду заяви на Карту побиту?

Одним із гострих питань при отриманні Карти побиту є термін розгляду справи. У деяких випадках строки розгляду затягуються на рік, а в критичних випадках і на більше. А буває, що працювати іноземець не має права поки чекає карту.

Слід почати з пояснення, що процес розгляду є адміністративним процесом, а тому його врегульовано положеннями Адміністративного процесуального кодексу (k.p.a.).

У зазначеному акті передбачаються наступні строки розгляду справи:

якщо разом із заявою про порушення справи отримані необхідні для розгляду справи докази або інформація, або вони відомі органу, то справа має бути вирішена негайно,
якщо питання вимагає розгляду та вивчення, справа має бути розглянута протягом місяця,
якщо справа є особливо складною та вимагає вивчення й збору додаткових відомостей, то вона повинна бути розглянута протягом 2 місяців.

Необхідно також мати на увазі, що до зазначених вище строків розгляду справ не включаються такі:

– передбачені законом строки для вчинення певних дій, наприклад, в законі Про іноземців у кожному з розділів про видачу дозволу на тимчасове перебування вказаний термін на отримання відповіді від органів влади (страж гранична, поліція і т. д., які мають такі ж строки на відповідь, як і Уженд – 30 днів, а в особливо складних випадках 60 днів),

– періоди при призупиненні розгляду справи,

– періоди затримок, викликаних з вини сторони або з причин, не залежних від органу.

Орган, який приймає рішення, зобов’язаний повідомити заявника про продовження строків розгляду та причини такого продовження в письмовому вигляді.

Провадження у справі про видачу дозволу на перебування є справою, що вимагає розгляду Воєводи, але на практиці документи розглядає інспектор (працівник Уженду Воєвудського), який має обов’язок детально перевірити відповідність підстав передбачених законом для видачі дозволу та надані документи.

Саме тому, як правило, термін на розгляд заяви про видачу дозволу на перебування становить місяць, до якого потрібно додати місяць на відповідь з вище зазначених органів (страж гранична, поліція тощо). Таким чином, стандартна тривалість всієї процедури не повинна перевищувати двох місяців. Але на практиці, як ми знаємо, такий термін розгляду швидше є винятком, нiж правилом.

При цьому не забуваємо, що після видачі дозволу (децизii), ще є термін на роздруківку карти побуту (пластик), як мінімум два тижні.