logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Які фахівці потрібні в Польщі? Список найпопулярнiших професій

Які фахівці потрібні в Польщі? Список найпопулярнiших професій

Ця інформація буде корисна тим, хто переїхав або збирається відправитися в Польщу в пошуках роботи. Ми перерахуємо найбільш затребувані, високоспеціалізовані і, як наслідок, високооплачувані професії в Польщі.

  • Очолюють список професій програмісти. Не секрет, що хороші польські програмісти виїжджають на Захід, а в цей час наших тямущих людей беруть на їх місця. Середній заробіток нетто програмістів коливається від 4 до 15 тис зл. на місяць. Фактично кожен із них відкрив свою фірму й працює віддалено. Найскладніше – знайти замовлення. Можна також знайти великого клієнта і надавати йому щомісяця послуги підтримки та оновлення, або брати участь в тендерах.
  • Спеціаліст в області штучного інтелекту й автоматизації процесів. Фінансування в інноваційні процеси на основі штучного інтелекту призводить до небувалого попиту на фахівців у даній області. Проблема в тому, що такий фахівець повинен володіти дійсно високими інтелектуальними навичками та розбиратися в нових технологіях, тому представників цієї спеціалізації досить мало на польському ринку. Середня зарплата 6000 зл.
  • Спеціаліст із кібербезпеки. Ця професія теж зі сфери IT, але має інший вид діяльності. Технології розвиваються, а тенденцій в області цифрової безпеки постійно змінюються, тому безліч фірм беруть на роботу таких фахівців, які будуть відслідковувати й оцінювати рішення, попередньо погоджуючи їх, наприклад, з інженерами кібербезпеки. Зарплата 6000-25000 зл. В основному, головним завданням представників цієї професії є запобігти або мінімізувати ризики кібербезпеки, а також відстеження стану цифрової безпеки.
  • Інженери з досліджень і розробок. Інноваційні технології – це те, що так люблять в Європі. Це не стосується тільки виробничих процесів, але також  послуг і товарів. Компанії в Європі дуже клієнтоорієнтованої, тому так важливо підтримувати і вдосконалити зовнішні ринки. Інженери в галузі досліджень і розробок – це рідкісна професія, яку високо оцінюють на ринку професій. Середня зарплата 5000 зл.
  • Спеціаліст E-commerce. Продажі в усі віки були актуальним видом діяльності, а в наш час прийшла пора електронних продажів. Спеціаліст на цій посаді може в середньому отримати від 2500 до 15000 зл. Інтернет-магазини здатні на те, що стаціонарним магазинам не під силу – працювати 24 години на добу 7 днів на тиждень. Робота над продажами в інтернеті – це порівняно нова і високооплачувана професія.
  • Фінансовий (бізнес) аналітик. Ця спеціалізація вимагає не тільки знань у сфері фінансів, а також володіння іноземними мовами і знання основ юриспруденції. На сьогоднішній день польський ринок дуже цікавий для іноземних фірм, які хотіли б відкрити тут філії або ж нові фірми, тому є великий попит на аналіз фінансових та бізнес-можливостей у певних сферах. Середня зарплата 7500 зл.
  • Спеціаліст з брендінгу, реклами, PR. Іноді це навіть одна людина, але в основному – це три різних професії. З усіх перерахованих спеціалізацій – це найпоширеніша і в основному, найбільш низькооплачувана. Середня зарплата фахівця з реклами – 3-4 тис зл. Але по-справжньому хороших рекламників / піарників ще потрібно пошукати, а реклама зараз скрізь і кожна фірма, яка налаштована на продаж товарів або послуг, наймає штат представників цієї професії. Зарплати в цих сферах діяльності зазвичай стартують від 2500 зл.
  • Логісти, які проробляють величезну кількість роботи переправляючи всілякі вантажі по всій планеті. Для прикладу, моя знайома, яка не мала великого досвіду в роботі логістом, знайшла роботу в Варшаві протягом 2 тижнів, а пропозицій було близько 4. Тому варто відзначити, що логістичні послуги дійсно набирають обертів. Середня зарплата 5500 зл.
  • Наостанок хотілося б відзначити такі професії як фармацевт і лікар. На жаль, статистики захворювань в Польщі не радують і фактично немає людей, які не користувалися б їх послугами. Лікарям із країн Східної Європи полегшили нострифікацію диплома, а через постійний недобір медичного персоналу, знайти роботу в цій сфері не складає особливих труднощів. Фармацевти заробляють середньому 5000 зл, а лікарі – від 4000 зл.