logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Яке польське місто краще? Конкуренція між містами Польщі

Яке польське місто краще? Конкуренція між містами Польщі

А чи знаєте ви, що між деякими містами Польщі протягом десятиліть склалися справжні конкуруючі взаємини, з постійними спробами довести, хто краще, сучасніше, заможніше. Частина таких конфліктів бере початок ще в середньовіччі, інші з'явилися відносно недавно. Портал Polsha24 пропонує увазі читачів найцікавіші «конфлікти» між польськими містами.

Торунь vs Бидгощ

Конфлікт між двома столицями Куявсько-Поморського воєводства йде далеко в середньовіччя. Уже тоді Тевтонський Торунь і Польський Бидгощ змагалися за титул найважливішого економічного центру регіону. Згодом положення Польщі змінилося, але конфлікт не втратив своєї сили. Протягом багатьох років Торунь був у складі Ганзейського торгового союзу, а Бидгощ тільки прагнув до цього. Сьогодні Бидгощ майже вдвічі більше, ніж Торунь, але зате місто Коперника може похвалитися наявністю старої частини міста, яка заслужено входить до списку спадщини ЮНЕСКО.

Кельце vs Радом

Сьогодні конфлікт між двома цими містами практично вичерпаний, але кілька десятків років тому його масштаби дійсно дивували. Напруженість між містами почалася з 1919 року, коли менший за Радом Кельце став столицею провінції. В результаті Кельце став швидко розвиватися, і жителі Радома відчули, що їх місто послабило свою позицію і прирікає їх на сумне життя в провінції. Всю провину за таку ситуацію поклали на місто Кельце. Хоча багато хто вважає такий стан справ абсолютно несправедливим. В даний час немає чітких причин конфлікту - обидва міста знаходяться в різних провінціях, але пам'ять про колишнє небажання жити мирно все ще жива в душах місцевих жителів.

Слупськ vs Кошалін

Як і в попередніх випадках, в основному конфлікт між містами стався через першості в регіоні. Протягом століть Слупськ був більшим містом, але після Другої світової війни Кошалін став столицею провінції. У підсумку великі суми грошей були направлені на розвиток зв'язку, будівництво, охорону здоров'я Кошаліна. Ситуація вщухла в 1975 році, коли Слупськ отримав свою провінцію. Сьогодні Слупськ розташований в Поморському воєводстві, а Кошалін - в Західно-Поморському. І колишня конкуренція особливо помітна серед фанатів баскетболу.

Варшава vs Краків, Лодзь, Познань ... і решта Польщі

Варшав'янам нелегко - практично вся інша Польща їх злегка недолюблює. В очах населення інших міст столичні жителі здаються самовдоволеними, зарозумілими і нахабними, особливо на дорогах. У Лодзі до Варшави свої причини «нелюбові»: близьке розташування змушує міста постійно конкурувати. Але як же складно це робити зі столицею всієї Польщі. Краків ще не забув тих часів, коли і сам був столицею і йому, звичайно, складно пробачити таке Варшаві. А жителі Сілезії і зовсім вважають Варшаву занадто далекою не тільки в плані кілометрів, але й від реального життя всіх поляків. Ну і, звичайно ж, багато міст Польщі заслужено ображає той факт, що Варшава, як і раніше є «обітованою землею», яка щороку приваблює тисячі людей, які мріють про краще життя. Але ж і іншим населеним пунктам Речі Посполитої є чим дивувати своїх гостей. 

Звичайно, конкуренція - цілком нормальне явище не тільки між людьми, але й між цілими містами. Адже саме завдяки її наявності, влади міст, що змагаються, створюють для своїх жителів «на зло ворогам» максимально сприятливі умови для життя і роботи. Тим більше, характер «ворожнечі» польських міст абсолютно безпечний і старі конфлікти служать скоріше як стимул йти вперед і розвиватися.