logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Як зняти недорогу квартиру у Варшаві і не збожеволіти

Як зняти недорогу квартиру у Варшаві і не збожеволіти

Хочу торкнутися наболілу у багатьох тему – оренду житла у Варшаві. Про всю Польщу говорити не буду, можливо, в інших містах спокійніше, але столиця є столиця: великі можливості і зарплати приваблюють багатьох. І всім, звичайно ж, потрібно житло. Я хочу показати на власному досвіді, які можуть бути “підводні камені” і на що варто звернути увагу.

Звичайно, два тижні старанних пошуків я описувати не буду, тільки найцікавіше.

Отже, ситуація: у мене є тиждень для того, щоб з’їхати зі старої квартири. Повно часу – чи не так? Я теж так думала…

У перший же день пошуків, буквально відразу трапляється варіант – невелика, але затишна кімната, євроремонт по всій квартирі, закрита прибудинкова територія і багато зелені – я не могла намилуватися. Так як я іноземка, то кауцію (перестрахувальна поворотна сума для власника, яка, як правило, дорівнює місячного платежу) мені озвучили в два рази більше, але я і на це була згодна. Перед підписанням попросила вислати договір. І ось що там було:

  1. Орендар повинен придбати страховий поліс від нещасного випадку (мені озвучили 400 зл, хоча вартує це до 40, і то не скрізь вимагають). При зустрічі мені цього не сказали. На моє заперечення, що кауція і так подвійна, мені відповіли, що це ВСЬОГО 40 злотих на місяць).
  2. Договір підписується на рік. Розірвати можна лише, якщо знайдеш на своє місце мешканця. А якщо ні, і орендодавець поніс втрати – штраф 200 зл.
  3. Якщо Ви забули при виїзді якусь річ, а потім хочете забрати через якийсь час – Вам нарахують плату за зберігання.
  4. Якщо ти забув прибрати за графіком, то орендодавець може найняти прибиральницю, а витрати відняти з кауции, або штраф 800 зл.

Тож, відмовилася, вислухавши при цьому, що бажаючих – черга!

Також здивували дівчинки-вегетаріанки. Грошей просили небагато, кімната, як і квартира давно не бачили ремонту, але я подумала – потерплю. А потім почалися запитання. Чи їм я м’ясо? Як ставлюся до вегетаріанства? Сказали, що всі в квартирі вегани, тому я поза домом можу робити що хочу, але вдома м’яса не готувати і в холодильнику не тримати… Не склалося в мене з ними теж.

Ще я зіткнулася тут «кастингом на мешканців». Тобто: приходиш, дивишся, кажеш, що згоден, а тобі у відповідь: «… ну-у, не знаю-ю, в нас ще три перегляди. Ми скажемо з ким хочемо жити пізніше». І так практично скрізь, якщо шукаєш кімнату.

Шукала я і «кавалерку» (так у Польщі називаються невеликі однокімнатні квартири). «Розходяться» вони тут не за години, а за хвилини. Було навіть, що я дзвонила через 9 хвилин після публикації і було вже пізно… Або приїжджала, а її «забирали прямо з-під носа».

Якось між переглядами я їхала в переповненому автобусі, була страшний злива і я згадувала розмову з подругою перед від’їздом: «…можливо доведеться пройти через хостел, але ти не переживай…». А я кивала тоді і думала: «Який хостел? Перший тиждень є де жити – знайду щось, мову знаю». Так от їхала і згадувала, які хостели я знаю у Варшаві і які жахи мене там чекають. З хостелами пронесло, але я була на грані.

Хочу попередити, щоб не радувалися завчасно, навіть якщо Вам пообіцяли житло. Приїхала я на перегляд: «Брудно, – подумала я. – Але що у мене, рук немає? Приберемо». До метро 5 хвилин пішки, добрий район, поруч магазини, ціна відповідна – погоджуюся. Кажу всім, що знайшла житло, всі мене з цим вітають. І тут раптом мені ввечері повідомляють, що за 2 дні до мене хтось дивився і ось він вирішив зняти житло (ПІСЛЯ МЕНЕ)… Я була зла, але на емоції не було часу, треба було вирішити питання.

І так була ще бабуся, яка здавала кімнату. Сума була невелика (850 зл), але вона дуже хотіла зустрітися. Виявилося, що це навіть не кімната, а поверх, на якому і кімната, окрема душова з туалетом виключно для орендаря – заманливо, правда? Тільки крім того, що жити потрібно в одному будинку з бабусею та її чоловіком, потрібно ще й прибирати 2 рази в місяць майже весь будинок… А якщо без прибирання, то ціна 1000+оплати. Не хочу наговорювати на цю милу жіночку, але мені здається, що про такі нюанси потрібно повідомляти одразу, бо кожна хвилина дорога.

Ну і звичайно, не можна не згадати про те, що не всі хочуть здавати житло іноземцям. Якщо ж Ви ще й говорити як слід не вмієте, то краще попросити поляка, щоб він подзвонив від вашого імені.

А якщо Вам потрібен «meldunek» (прописка), то цей момент треба обговорювати відразу, так як не всі власники хочуть стояти в черзі, щоб зробити Вам «добре».

Але! Не все так погано! Всі проблеми вирішувані. Житло я все-таки знайшла і дуже ним задоволена. В останній момент мені підвернувся варіант на Празі (район Варшави) за 1000 злотих з усіма оплатами. До центру – всього 5 зупинок трамваєм. Я вмовила скасувати всі перегляди після мене і в той же момент підписала договір.

Якщо є мета – рано чи пізно Ви до неї прийдете. Успіхів! І будьте уважні.