logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Як знайти роботу в Польщі й при цьому не залишитися без гроша

Як знайти роботу в Польщі й при цьому не залишитися без гроша

У пошуках роботи в Польщі багато іноземців вдаються до допомоги спеціальних компаній з працевлаштування. Однак, на жаль, не завжди такий пошук закінчується успіхом: далеко не всі компанії чесні по відношенню до своїх клієнтів, а багато хто й зовсім цілеспрямовано обманює їх з метою власного заробітку.

Про те, як не попастися на виверти таких недобросовісних компаній і на що звернути увагу вдаючись до їх допомоги, в невеликому інтерв'ю розповів представник фірми Grupa Progres, яка протягом кількох років допомагає емігрантам з сусідніх з Польщею країн знайти роботу на території Речі Посполитої.

Скажіть, як і де можна зустріти людину, яка пропонує іноземцям працевлаштування за гроші? І скільки, як правило, коштують такі послуги?

- Найчастіше ці люди зустрічаються в районі залізничних і автобусних станцій: тих, куди прибувають автобуси й поїзди з України та Білорусі. Іноземцям, які щойно вийшли з транспорту і є трохи розгубленими, відразу пропонують платну підтримку в пошуках роботи в Польщі. Суми за такі послуги - різні, але, на скільки я знаю, найчастіше це 100-200 злотих.

Чи можуть насправді люди, яким такі посередники обіцяли за гроші знайти роботу, бути працевлаштовані? І які умови такої роботи?

- Важко відповісти, тому що це все - неофіційні дані. Тим не менш, ви повинні розуміти і бути готові до того, що такі посередники не можуть нічого гарантувати. Дуже часто ми чуємо від наших клієнтів, що вони були обмануті такими посередниками. Ті чи не влаштували їх на обіцяну роботу зовсім, або умови роботи значно відрізнялися від обіцяних. В основному не відповідають обіцянкам характер роботи, заробітна плата й умови праці.

Як розпізнати, що «посередник» хоче обдурити клієнта і як відрізнити справжнього представника фірми з працевлаштування іноземців?

- Реальний брокер ніколи не буде вимагати грошей за допомогу в пошуку роботи. Відповідно до польського законодавства, такі угоди - незаконні. Тому завжди перед приходом в агентство з пошуку роботи в Польщі, запишіть адреси офісів, які мають ліцензію й офіційно займаються працевлаштуванням. Тільки в такому випадку будь-який іноземець може бути впевнений, що він отримає легальну роботу, де він буде мати зарплату й буде застрахований.