logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Як знайти польське коріння для Карти сталего побиту?

Як знайти польське коріння для Карти сталего побиту?

Одна з підстав для отримання дозволу на постійне проживання в Польщі – наявність у претендента близьких родичів-поляків. Де та як шукати польське коріння? Які знання для цього потрібні, і в які інстанції слід звернутися? Читайте в статті порталу Polsha24.

Отже, припустимо, ви знаєте від будь-яких родичів, що у вашій родині були поляки. Але одних знань для отримання ВНП у Польщі мало. Свою приналежність до польського народу вам належить довести перш за все документально. З чого почати пошуки польських коренів?

Перше – необхідно визначити приблизно регіон, в якому, на вашу думку проживали ваші родичі-поляки. Наявність цієї інформації в подальшому значно спростить пошуки й заощадить час.

Наступний етап – систематизуйте всі дані про ваших родичів, які вже є вдома. Свідоцтва про народження, шкільні сертифікати, посвідчення особи, дипломи, документи, пов'язані з військовою службою, навчанням, роботою, шлюбом, майнові документи, фотографії, вирізки з газет, що розповідають про сім'ю, щоденники, календарі, молитовники – може стати в нагоді все. Бажано мати хоч трохи основних даних про можливих польських родичів: їх дату й місце народження, свідоцтво про шлюб або смерть – саме ці документи вам знадобляться для роботи з архівами.

Далі – перелік необхідних документів. Перш, ніж відправити запит в архів, складіть для себе список тих документів, які будуть підставою для отримання ВНП за польським корінням. Так, наприклад, згідно з польським законодавством, якщо ваша бабуся була зареєстрована на території Польщі, але при цьому в графі національність не було вказано «полька», такий документ вам не підійде. Якщо мова йде про батьків-поляків вашої бабусі чи дідуся, то польську національність доведеться підтвердити й для прадіда, й для прабабусі.

Наступний крок – пошук в архівах. До речі, це можуть бути як польські архіви, так і архіви у вашій державі. Необхідно написати лист у потрібний вам архів, в якому будуть вказані ваші дані та відомі дані про вашому родича. Якщо якась інформація буде знайдена, вам надішлють лист на електронну пошту, в якому вкажуть вартість послуги. Після оплати за необхідну довідку, вам вишлють документ. Складніше буде з польськими архівами – тут вам знадобляться знання польської мови або допомога грамотного перекладача.

Якщо вам не пощастило, і в архівах інформації про ваших родичів немає, є ще як мінімум три джерела інформації, де варто пошукати: відділи РАЦС, костели, невеликі сховища в малих населених пунктах. Правда, варто пам'ятати ще один факт: записи про польську національність вашої рідні повинні бути зроблені в проміжку з 1917 по 1950 р.р. До 1917 року записів про національність взагалі не було, а після 1950 р. з причини репресій мало хто з жителів, наприклад, Білорусі зустрічався з національністю «поляк». Після трагічних подій 1939-1945 р.р., коли люди масово відновлювали документи, багато людей часто вказували іншу національність і приховували польське походження.

На що звернути увагу при пошуку польських коренів?

Обов'язково уважно складіть лист у архів. У особистих даних ваших передбачуваних родичів-поляків не повинно бути жодної помилки. Уявіть, одна неправильна буква в прізвищі – і пошуки можуть бути марними.

Постарайтеся якомога більше підготувати інформації для пошуків. Чим більше даних, тим більше надії на позитивний результат.

Якщо в кінці кінців пошуки не принесли очікуваного результату, не впадайте у відчай: отримати посвідку на проживання в Польщі можна й на інших підставах.