logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Як українцям отримати закордонний паспорт, не виїжджаючи з Польщі

Як українцям отримати закордонний паспорт, не виїжджаючи з Польщі

Дуже часто українцям, які проживають у Польщі, потрібно поміняти або отримати закордонний паспорт. Однак не всі можуть повернутися для цього в Україну. Оформити цей документ можна і в Польщі, але це буде коштувати дорожче. Крім цього, чекати завершення процедури потрібно буде від трьох місяців.

Отримати закордонний паспорт у цій країні, громадяни України можуть у консульських установах. Станом на сьогодні, вони діють у Варшаві, Кракові, Любліні та Гданську. Саме туди потрібно звернутись громадянам України.

За виготовлення нового закордонного паспорта потрібно сплатити консульський збір.

Тарифи консульського збору складають:

Розгляд заяви про видачу чи обмін закордонного паспорту – 81 злотий;

Оформлення закордонного паспорта громадянина України – 529 злотих;

Оформлення закордонного паспорта громадянина України замість втраченого або зіпсованого – 733 злотих;

Перше оформлення закордонного паспорта громадянина України – 285 злотих;

Сплатити ці кошти потрібно ще до подачі заяви. Здійснити цю процедуру можна в будь-якій банківській установі Польщі. При подачі документів на паспорт необхідно додати підтвердження оплати.

Після подання заяви, щоб отримати новий закордонний паспорт, українцям необхідно чекати три місяці. Проте на практиці це відбувається набагато довше.

Слід зауважити, що оформлення заявки на видачу закордонного відбувається лише в певних випадках. Такими, наприклад, є: отримання паспорта вперше, втрата документа, відсутність вільних сторінок, зміна інформації.