logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Як рахувати дні Шенгенської візи?

Як рахувати дні Шенгенської візи?
Скільки днів можна перебувати в країнах Євросоюзу по шенгенській візі? Якщо у тебе шенгенська багаторазова віза, ти можеш подорожувати 90 днів на півріччя, так що якщо твої поїздки - це кілька разів на рік на одну-два тижні, то можеш розслабитися і не хвилюватися з приводу кількості днів.

Як порахувати, чи не порушуєш ти терміни перебування? Якщо ти їздиш часто й подовгу, то тобі можуть знадобитися деякі навички в математиці. Тобі потрібно знати дату, коли ти збираєшся покинути Шенгенську зону. Від цієї дати відбирай 180 днів - то саме півріччя - і дивись, скільки поїздок за цей термін у тебе було. Складай їх дні і стеж, щоб їх було не більше 90.

Корисно знати: Скористайся візовим калькулятором (https://ec.europa.eu/home-affairs/content/visa-calcul ..). Він працює в декількох режимах: Control - калькулятор покаже, до якого числа можна знаходиться в Шенгенській зоні; Planning - допоможе спланувати поїздку на потрібну кількість днів; Passport - можеш внести всі дати по штампам в паспорті і перевірити, чи немає порушень.

Що буде, якщо перевищити термін перебування? Правильність дотримання всіх термінів можуть порахувати співробітники прикордонної служби при виїзді з країн Шенгенської зони. Якщо кількість проведених днів перевищила 90, може послідувати ануляція візи і навіть заборона на в'їзд.

Чи є країни, перебування в яких не зараховується? Так, це країни, які не перебувають в Шенгені, але визнають шенгенську візу для в'їзду - Румунія, Болгарія, Хорватія, Кіпр.