logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Як правильно вибрати місто для переїзду в Польщу?

Як правильно вибрати місто для переїзду в Польщу?

Для іноземців, які планують надовго влаштуватися в Польщі досить актуальним є питання вибору міста, в якому доведеться жити. Як не помилитися й вибрати саме те місце, в якому ви будете почувати себе максимально комфортно? Портал Polsha24 постарається відповісти на це питання і дати кілька корисних порад, які допоможуть розібратися в цій справі.

Отже, найпопулярнішими для переїзду серед іноземців з України та Білорусі є великі міста: Варшава, Краків, Вроцлав, Познань, Лодзь, Гданськ. Причин тому кілька: тут добре розвинена інфраструктура, безліч підприємств, на яких можна знайти роботу, непоганий рівень життя, а значить і заробітних плат. Однак насправді, це далеко не єдині й точно не головні фактори, на які варто звернути увагу при переїзді в Польщі.

Перше, про що варто задуматися, вибираючи польське місто для ПМП – на скільки важлива для вас його віддаленість від батьківщини. Адже якщо відстань між старим і новим домом досить пристойна, а транспортне сполучення налагоджене не кращим чином, на вас чекають великі фінансові та часові витрати. З іншого боку, якщо на батьківщині вас особливо ніхто не чекає, і планів навідуватися туди дуже часто немає, то цей пункт можна опустити.

Другий аспект – перспективи на новому місці. Це має стосуватися не лише роботи. Враховуйте вартість оренди житла на новому місці, кількість дитячих садків та шкіл (якщо переїжджаєте з сім'єю), можливість прямо з вашого міста подорожувати різними видами транспорту, наявність різних навчальних центрів для підвищення або зовсім зміни вашої кваліфікації. Загалом, загляньте на кілька років вперед, коли ваше життя в новій країні налагодиться і не буде складатися тільки з роботи й облаштування побуту на новому місці.

Ще один пункт, на який потрібно звернути увагу при виборі міста – це вартість життя. Майте на увазі: чим менше місто, тим менше шансів у вас розтратити всі ваші гроші. З іншого боку, в маленькому місті не часто вдається знайти дуже високооплачувану роботу. Так що, краще вибрати так звану «золоту середину».

Наступний аспект – клімат. Польща – дивовижна країна: на півдні тут гори, а на півночі – море. Враховуйте це. Якщо ви завжди мріяли жити на морському березі й спостерігати заходи сонця над водною гладдю, готуйтеся до досить прохолодної погоди й сильних вітрів. А ось ближче до гір на вас навпаки чекає рання весна й спекотне літо. В цей же пункт ми б включили забрудненість повітря. Наприклад, ні для кого не секрет, що у великих промислових містах Польщі дихати складніше. Так що, якщо у вас або ваших дітей є проблеми зі здоров'ям, шукайте місто з мінімальною кількістю промислових гігантів і виробничих підприємств.

Вибираючи те чи інше польське місто, скористайтеся будь-якого роду рейтингами міст, в яких порівнюються умови проживання, адаптації та легалізації іноземців. Наприклад, у великих і популярних містах дочекатися дозволу на проживання складніше, ніж у дрібних. Крім того, у великих містах серед самих іноземців є певна конкуренція.

Ще одна порада: перш, ніж переїхати в будь-яке місто Речі Посполитої на ПМП, відвідайте його в якості туриста. Проведіть в ньому кілька днів, поспілкуйтеся з місцевим населенням, пройдіться по головних визначних пам'ятках, зробіть покупки в супермаркетах, проїдьтеся на громадському транспорті. Звичайно, за тиждень складно зробити багато висновків, але дещо для вас точно стане зрозумілим, і перше враження вже складеться.

У будь-якому випадку, якщо ви помилилися і, проживши кілька місяців в будь-якому місті Польщі, зрозуміли, що це не ваше місце – не впадайте у відчай. Польща – величезна країна, і змінити місце проживання, переїхавши з одного міста в інше простіше простого. Та й на місці орієнтуватися завжди простіше.