logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Як поїхати в Польщу по безвізу й залишитися легально?

Як поїхати в Польщу по безвізу й залишитися легально?

Не секрет, що багато хто користується безвізом для того, щоб поїхати до Польщі, а потім знайти там роботу й залишитися в країні на легальних підставах.

Щодо працевлаштування, Польща приваблива для українців тим, що це єдина країна у Євросоюзі, де можна отримати дозвіл на роботу після перетину кордону без робочої візи, але за наявності біометричного паспорта.

Термін перебування у Польщі по безвізу – 90 днів з кожних 180. Подальше знаходження в Республіці вважається незаконним і карається депортацією, штрафом, забороною на в’їзд до країни до 3-х років.

Як уникнути цих неприємних наслідків, але залишитися в РП на законних підставах після 90 днів? Перевірений спосіб – працевлаштування.

2 способи легально працевлаштуватися у Польщі після безвізу

Щоб законно працювати в Польщі, потрібно протягом 7 днів отримати від роботодавця дублікат декларації про доручення роботи іноземцю. Офіційне оформлення також ніхто не відміняв, але на такий короткий термін укладають зазвичай договір підряду.

Є 2 шляхи для легального працевлаштування на тривалий період:

 • приїхати в Польщу по безвізу, озирнутися, домовитися з роботодавцем щодо працевлаштування і повернутися в Україну для оформлення довгострокової робочої візи;
 • не повертаючись на батьківщину подати заявку на карту czasоwego pоbytu.
Пакет документів:
 1. заява від претендента;
 2. додаток до нього від наймача;
 3. закордонний паспорт;
 4. трудовий договір;
 5. підтвердження наявності мед. страхування або можливості покриття витрат на лікування в РП;
 6. opinia starosty (тест ринку праці);
 7. договір оренди, бронь у готелі, інші підтвердження забезпеченості житлом у РП на період перебування;
 8. 4 фото 4,5Х3,5 см;
 9. довідка про відсутність несплат податків та податкові декларації PIT.

Важливо! Інформація від старости (opinia starosty) – це письмове підтвердження відсутності претендентів серед поляків і громадян Євросоюзу на дану посаду. Тест оформляється протягом 21 дня, у цей час аналізують відомості з біржі праці.

Є ряд винятків, коли тест ринку праці українцям не потрібен (дифіцитні професії, продовження дозволу для зайнятості на тій самій посаді, робота медперсоналу або допомога фізичним особам у сфері сільського господарства та інші варіанти).

Необхідні документи можна зібрати відразу, а можна спробувати подати неповний пакет (але будьте готові до того, що інспектор поставить вимогу донести відсутні папери протягом тижня). Обов’язково відразу повідомте про причини затримки подачі того чи іншого документа, інакше процедуру прийому заяви перервуть. У ході розгляду справи можна покинути Польщу. Але для повернення потрібна віза. Буде обмежена свобода пересування.

На що звернути увагу

Під час розгляду справи про видачу картки часового побиту ви можете один раз змінити роботодавця (але не більше 1 разу). При цьому у відділ роботи з іноземцями доведеться принести наступні нові документи:

 • новий трудовий договір;
 • додаток до заяви від нового роботодавця;
 • opinia starosty.