logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Як перевірити роботодавця в Польщі?

Як перевірити роботодавця в Польщі?

Перш, ніж відправиться на роботу в Польщу, важливо знайти нормального роботодавця, тобто фірму яка дійсно існує і бажає найняти вас як працівника. Але як встановити, це реальна фірма або «фірма-одноденка», яка зникне з ринку праці раніше, ніж ви доїдете до кордону України з Польщею?

Перевірити роботодавця в Польщі зовсім не складно, якщо у вас є комп'ютер і з'єднання з інтернетом. Всі дані про юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців є у відкритому доступі на спеціалізованих сайтах. Посилання на них будуть наведені нижче.

А зараз невелике пояснення, що потрібно знати для того, щоб перевірити фірму:

– назва фірми або прізвище та ім'я фізичної особи-підприємця або
– реєстраційний код фірми, в Польщі він називається KRS або
– ідентифікаційний код фізичної особи-підприємця (PESEL).

Відомі вам дані вносяться в спеціальну графу, і після обробки видаються відомості про фірму, а саме: дата, коли її зареєстрували, її статутний капітал, засновники, чим вона займається, місце її знаходження, засоби зв'язку з нею і так далі.

Проаналізувавши всі ці дані, можна прийти до висновку, реальна фірма чи ні. Наприклад, якщо фірма зареєстрована вчора, у неї мінімальний статутний фонд, а види її діяльності не збігаються з роботою, яку вам пропонують, то швидше за все це «фірма-одноденка».

Звичайно, цілком можливо, що це просто «молода» фірма. Але краще ще покопатися в Інтернеті на предмет відгуків про цю фірму або зайти на її сайт. А також добре вивчити ринок пропонованих зарплат. Наприклад, якщо середня зарплата в Польщі за виконання будь-якої роботи становить 3000 злотих, а вам пропонують 10000 злотих, то швидше за все це "не реальний роботодавець".

Посилання на корисні сайти:

stat.gov.pl – база Регоні (REGON);
krs-online.com.pl – Державний судовий Реєстр (KRS) – в Польщі підприємства реєструються через Суд;
kraz.praca.gov.pl – тут можна перевірити агентство з працевлаштування.