logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Як перевірити, чи платить роботодавець за працівника податки до ZUS?

Як перевірити, чи платить роботодавець за працівника податки до ZUS?

Багатьох iноземних працівників а Польщi цікавить питання: чи платить роботодавець за них податки та внески в ZUS? У статті ми розповімо, як перевірити цю інформацію самостійно.

Один раз на рік, до кінця лютого, співробітники повинні отримувати інформацію від роботодавця, що підтверджує суму зроблених внесків. Ця форма включає перелік підстав і суми внесків, сплачених у ZUS в певні місяці попереднього року.

Люди, які не впевнені, в тому, чи оплачує їх роботодавець страхові внески, можуть перевірити це в кожному підрозділі ZUS. Після представлення документа, що посвідчує особу, працівник перевіряє, чи надав роботодавець документи, що повідомляють про ваше соціальне та медичне страхування, і про те, чи виплачує він належні внески в розрахункові документи.

Другий варіант – через Інтернет за допомогою платформи електронних послуг. Якщо у вас є обліковий запис у PUE, ви можете все перевірити самостійно.

Все, що вам потрібно зробити, це створити безкоштовний профіль на платформі електронних послуг. В цьому випадку можна не тільки отримувати інформацію про те, чи платить роботодавець страхові внески, але також дізнатися, чи надходять внески у Відкритий пенсійний фонд за вашим вибором і чи фінансують вони ваш субрахунок в ZUS. Після входу на веб-сайт PUE ви можете регулярно перевіряти дані, що зберігаються на окремому обліковому записі й субрахунок у ZUS.

Якщо існує ситуація, коли дані, представлені в Установі соціального страхування, не збігаються з даними, отриманими в результаті укладеного договору, ви повинні повідомити про це і надати документи, що підтверджують зайнятість, тип контракту, робочий час і розмір винагороди за договором.