logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Як перевезти тварин до Польщі

Як перевезти тварин до Польщі

Для більшості власників домашніх тварин їх чотириногі друзі – майже члени сім'ї. Без них неможливо уявити переїзд в іншу країну. Але в'їзд тварин в кордони Євросоюзу строго контролюється, адже вони можуть бути переносниками заразних хвороб (сказу, чуми) і паразитів. Як здійснити транспортування волохатого улюбленця в Польщу правильно, уникнувши непорозумінь на кордоні?

Крім санітарних норм, турботливим господарям доведеться дотриматися й кількісних обмежень – дозволяється транспортувати до 5-и вихованців на кожного, хто виїжджає. Кішок, собак, тхорів доведеться спеціально підготувати: зібрати необхідну документацію для того, щоб прикордонники змогли їх ідентифікувати, зробити щеплення за віком.

Документація для ввезення вихованців на територію ЄС

  1. Міжнародний ветеринарний паспорт

Це основний документ. Він обов'язковий. У паспорті буде фото чотириногого й список щеплень.

Зверніть увагу! З 2011-го р. вступило в силу нове правило – всіх тварин маркують мікрочіпами.

Вакцинувати тварину від сказу слід не раніше, ніж за 11 місяців і не пізніше 1-го міс. до дати виїзду.

  1. Тест на антитіла

Також обов'язкова довідка, особливо для тих, хто виїжджає з твариною з України. Оскільки Україна – у списку об'єктів з високим ступенем зараженості вірусом сказу, тест потрібно зробити через 30 днів після щеплення від цієї хвороби. При відсутності довідки на кордоні виникнуть проблеми: від штрафу до тривалого карантину. Причому перебування в ньому оплатить господар непротестованих тварини.

  1. Свідоцтво про здоров'я

Вирушаючи з улюбленим котом/песиком в Польщу, запасіться особливим свідотцтвом нормального здоров'я чотириногого супутника. Документ оформляється не пізніше, ніж за тиждень до вояжу в офіційного ветеринарного представника країни.

Нюанси транспортування

Авіаперельоти

Далеко не всі авіакомпанії допускають перебування тварин в авіасалоні. Якщо власник не бажає везти свого улюбленця у відсіку для багажу (де, до речі, зазвичай дуже шумно від двигуна літака), потрібно заздалегідь перед перельотом проконсультуватися з представником компанії з приводу діючих щодо тварин правил. Якщо кішка, собака важить мало, їх зазвичай дозволяють брати в салон (бокс/переноска разом з твариною не повинен важити більше 8-и кг). Важчих і значних за розмірами особин перевозять також в переносках, але в багажнику. Виняток роблять тільки для собак-поводирів, яких сліпий може провести в салон, але обов'язково в наморднику й після пред'явлення відповідного документа про сліпоту. Ціна квитка для чотириногого друга буде залежати від його ваги.

Автотранспорт

Транспортування тварини у власному авто теж має свої особливості. За улюбленця, що вільно прогулюється по салону, прикордонники візьмуть штраф. Тому або встановіть сітку між салоном і багажником, або помістіть собаку чи кота в бокс, щоб вони не відволікали водія від руху, наражаючи себе та своїх господарів на небезпеку.

У будь-якому випадку, плануючи подорож до ЄС, заздалегідь дізнайтеся всі нюанси ввезення тварини в конкретну країну, щоб ретельно підготуватися до переїзду, уникнути штрафів і затримок на кордоні.