logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Як перереєструвати автомобіль у Польщі

Як перереєструвати автомобіль у Польщі

Купівля автомобіля - радісна подія. Ще б пак! Зі звичайного пересічного пішохода, новоспечений володар автомобіля перетворюється на завзятого автолюбителя. Але радіти придбанням залізного коня доводиться недовго. Адже ніхто не відміняв оформлення документів та інші формальності. Сьогодні портал Polsha24 розповідає своїм читачам про те, як перереєструвати автомобіль у Польщі.

Якщо ви хочете купити машину на території Польщі, то необхідною умовою її реєстрації є наявність прописки або посвідки на проживання. У будь-якому іншому випадку вам доведеться повернутися додому і зареєструвати своє авто у себе на батьківщині.

Але якщо ж у вас є вид на проживання і ви купили автомобіль, то розібратися з формальностями вам буде набагато простіше.

Перш за все, вам необхідно дізнатися, в який ужонд звертатися. Адже зареєструвати автомобіль ви можете тільки за місцем проживання, де вам видадуть відповідні номери, згідно з вашим регіоном.

Після того як з органом, що реєструє автомобілі розібралися, знадобляться наступні документи:

1. Kartа pojazdu

Щось типу паспорта автомобіля, де вказана вся інформація про машину (колір, вага, об'єм двигуна, технічний стан та ін.), а також особисті дані всіх попередніх власників.

2. Документ, що підтверджує покупку автомобіля

 Це може бути або фактура, або договір купівлі-продажу, який з вами укладе колишній власник - продавець авто.

3. Страховка або дані про людину, на яку виписана страховка на автомобіль

 У Польщі не обов'язково власник автомобіля купує на себе страховку. Це може бути людина, яка безпосередньо на ньому їздить або родич власника.

4. Заява про перереєстрацію авто

Даний документ видають вже в самому органі реєстрації, тому не забудьте прихопити з собою ручку, щоб швидко заповнити дані.

5. Номери від автомобіля

Їх теж необхідно буде зняти й принести з собою, щоб віддати та отримати нові номери з буквами свого регіону.

Зібравши пакет документів, зазначених вище, ви можете сміливо приходити та займати чергу у віконце реєстрації. Пам'ятайте, що зазвичай подібні установи в Польщі працюють з 7.30 до 15.00 або 16.00. І черги там є завжди, тому будьте готові трохи почекати.

При подачі документів працівник органу реєстрації транспортних засобів перевірить, чи правильно ви все заповнили, звірить номери й особисті дані, після чого запропонує оплатити 180 зл. Якщо ви платите картою, то перерахувати гроші можна прямо на місці, якщо готівкою, то працівник покаже вам віконце куди піти та де внести необхідну суму. Тільки слід знати, що при оплаті картою державне мито за реєстрацію авто складе 182 зл.