logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Як отримати прописку у Польщі?

Як отримати прописку у Польщі?
Багатьох українців цікавить питання, чи потрібна прописка для проживання в Польщі. Закон Республіки зобов'язує всіх громадян цієї держави, а також осіб, які отримали посвідку на проживання, мати таку відмітку у паспорті. У Польщі використовується термін «мельдунек». Тому, якщо ви ще не обзавелися пропискою, поставте це питання на порядок денний.

Подібна реєстрація дозволить вам оформити багато документів, які раніше були недоступними. Так, ви зможете зареєструвати автомобіль, отримати посвідчення водія та pesel.

Процес отримання прописки в Польщі не відрізняється особливою складністю. Часові та грошові витрати при цьому також мінімальні: відмітка проставляється безкоштовно, і йде на це 20 хвилин.

Умови надання та необхідні документи

Прописка в Польщі надається при дотриманні таких вимог:

• легальне перебування на даній території, що підтверджує наявність ПМП та документів на зразок ВНП і Карти Поляка;
• наявність місця для проживання (орендованої квартири та договору оренди);
• у разі оренди житла – згода власника на тимчасову прописку за цією адресою.

Іноземцю, який претендує на мельдунек, необхідно надати одну з таких підтверджень особистості:

• завізований паспорт;

• паспорт, що містить печатку, якою фіксується подача паперів здобувача прописки та ведення цієї справи;

• Карту Побиту (ПМЖ або ВНП);

• Карту резидента.

Як відбувається процедура отримання прописки

Заяву слід подати до територіального районного управління (Urząd Dzielnicy), а саме – Віurо Administracji i Spraw Obywatelskich. Якщо воно не функціонує за місцем проживання, тоді необхідно відвідати волосне управління – Urząd Gminy.

З собою слід захопити документи, що підтверджують особистість та договір оренди, фіксуючий, що ви знімаєте квартиру. Присутність власника цього житла, як правило, не обов’язкова. Але окремі управління, особливо столичні, вимагають присутності власника квартири. Слід підійти до відведеного для цього віконце, віддати документи, почекати від 15 хвилин до півгодини – і прописка буде готова.

Дуже важливо попередити господаря житла про своє бажання прописатися за його адресою. Не всі поляки, які здають в оренду квартири, сумлінно сплачують податки. Якщо про це дізнаються відповідні органи, власнику квартири доведеться платили великий штраф. Правда, в основній масі поляки є законослухняними громадянами і сплачують усі необхідні податки.