logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Як отримати польське громадянство

Як отримати польське громадянство

Про те, щоб отримати європейське громадянство, мріють багато трудових мігрантів. Але це складна і тривала процедура. Детальніше про те, хто і як може стати громадянином Польщі, читайте у статті.

Є кілька способів, використовуючи які ви можете отримати польське громадянство. Розберемо кожен із них окремо.

Отримання польського громадянства за законом

На законних підставах громадянином Польщі стає неповнолітня дитина, якщо один із батьків має польське громадянство або якщо батьки малюка і їх громадянство невідомі.

Якщо іноземець віком до 16 років був усиновлений поляками, то вважається, що дитина громадянин Польщі з самого народження.

Надання громадянства

Президент Польщі може надати громадянство тому, кому вважатиме за потрібне. Він не обмежений ніякими рамками або умовами. Для президента немає різниці, живете ви в Польщі місяць або ж півжиття.

Якщо ви хочете спробувати отримати громадянство в цей спосіб, тоді вам потрібно скласти заяву. Заявник повинен проживати на території РП на законних підставах. Подається заява через воєводу за місцем проживання. Подавати заявку можна особисто або ж поштою. Якщо є документи на іноземній мові, то потрібно надати їх переклад з печаткою присяжного перекладача. Також потрібно обов’язково обґрунтувати причини вашого бажання стати громадянином Польщі. Пам’ятайте, що час розгляду вашої заявки – необмежений.

Визнання польським громадянином

Громадянином Польщі вважається:

  • іноземець, який безперервно живе в Польщі протягом трьох років і при цьому має дозвіл на постійне перебування або ж дозвіл довготермінового резидента ЄС;

  • іноземець, який безперервно живе в Польщі протягом 2 років і має постійний дозвіл на проживання у зв’язку зі шлюбом з громадянином Польщі (в шлюбі потрібно бути мінімум три роки). Те ж саме стосується тих, хто мають дозвіл довготермінового резидента ЄС;

  • іноземець, який безперервно живе в Польщі щонайменше 2 роки, має дозвіл на постійне проживання, отриманий у зв’язку зі статусом біженця;

  • неповнолітня дитина, яка живе в Польщі і має одного з батьків з польським громадянством, а другий з батьків дає свій дозвіл на отримання громадянства дитині;

  • неповнолітній іноземець, який безперервно живе в Польщі і має ПМП, один з батькв якого відновив польське громадянство, а другий не має нічого проти визнання громадянства для дитини;

  • неповнолітній іноземець, які легально живе в Польщі протягом 10 років, має постійне місце проживання або вид довгострокового резидента ЄС (на момент подачі заяви) і стабільне джерело доходу;

  • іноземець, який безперервно живе в Польщі протягом одного року і отримав ПМП в зв’язку з польським походженням або наявністю карти поляка.

У більшості випадків потрібно мати підтвердження того, що ви досконало володієте польською мовою (сертифікат, закінчення навчального закладу). Часто потрібно здавати державний іспит, щоб отримати потрібний сертифікат.

Документи для визнання громадянином: паспорт, підтвердження знання мови, фотографія, заповнена заява, свідоцтво про народження, підтверджена копія дозволу на постійний побит.

За процедуру доведеться заплатити 219 злотих, але терміни розгляду повинні бути мінімальними, якщо надані підстави доказів. Якщо справа середньої складності – термін 1 місяць, якщо все дуже заплутано – 2 місяці.

Ви зможете оскаржити рішення воєводи у міністра внутрішніх справ протягом двох тижнів з того дня, як отримали негативну відповідь.

Відновлення польського громадянства

Можна подати заяву в Міністерство внутрішніх справ, якщо іноземець мав польське громадянство, але втратив його перед 1 січня 1999 року. Також можна подати заяву, перебуваючи не в Польщі (через консула РП за своїм місцем проживання).

У заяві обов’язково вказується: особисті дані, адреса, заява про наявність громадянства в минулому, причини втрати і біографія. Потрібно також надати паспорт, фото і документи, які підтверджують, що громадянство було втрачено. Якщо змінювалася прізвище, то це теж потрібно підтвердити документально. Оплата, час розгляд і варіанти оскарження точно такі ж, як при визнанні польським громадянином.