logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Як отримати дозвіл на роботу в Польщі за новими правилами?

Як отримати дозвіл на роботу в Польщі за новими правилами?
З 1 січня в Польщі набули чинності зміни у працевлаштуванні іноземців. Як тепер іноземці можуть отримати дозвіл на роботу і що повинен зробити роботодавець – читайте у статті.

Зміни, які набрали чинності з 2018 року

Щоб отримати дозвіл (zezwolenia) на роботу в 2018 році роботодавець повинен докласти документи, що підтверджують виконання іноземцем вимог старости, діє нова форма заяви, також потрібна довідка про несудимість роботодавця. І це не всі зміни, які набирають чинності з 2018 року.

– роботодавець зобов’язаний надати документи, що підтверджують виконання іноземцем всіх вимог, що пред’являються кандидатам для роботи, визначених в інформації старости,
– новий бланк заяви про видачу/продовження дозволу на роботу
– до кожної заяви необхідно додати довідку про відсутність судимості роботодавця,
– звільнення від обов’язку получпть інформацію старости у разі роботи на заяві (oświadczeniu) про доручення виконання роботи тільки на підставі трудового договору (umowy o pracę),

Винятком є заяви, зареєстровані в районному управлінні праці до 1 січня 2018 року – до них застосовуються колишні правила.

Новий вид дозволу – дозвіл на сезонну роботу

Починаючи з 2018 року роботодавець, який бажає найняти іноземця, складає в районному управлінні праці (PUP) заяву про видачу дозволу на сезонну роботу (тип S). Дозвіл на сезонну роботу можуть видати максимум на 9 місяців в календарному році.

Реєстрація заяв (oświadczeń) про доручення виконання роботи

Ввели плату за внесення заяви до реєстру у розмірі 30 злотих. Також роботодавець зобов’язаний повідомити в управління праці, чи приступив іноземець до роботи.

Іноземець, для якого працедавець зареєстрував заяву на старих принципах, може на основі “старої” заяви отримати візу лише до 31 жовтня 2018 року.

Строк дії дозволу на роботу

Дозвіл на роботу закінчується в день, коли іноземець отримав дозвіл на перебування довготермінового резидента ЄС, вид на проживання чи дозвол на тимчасове перебування у зв’язку з виконанням роботи у того ж роботодавця і на тій же посаді.