logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Як оформити Tax Free?

Як оформити Tax Free?

Tax Free – це можливість отримувати грошове відшкодування частини податку на додану вартість (ПДВ), який входить у вартість купленого за кордоном товару.

Під час шопінгу в магазині необхідно отримати квитанцію Tax Free Form (інша назва – Global Refund Check). Її потрібно коректно заповнити друкованими латинськими літерами: вписати дані закордонного паспорта, суму покупки, розмір ПДВ та суму повернення. В магазині ваші покупки будуть упаковані і заклеєні спеціальною стрічкою, порушувати цілісність якої не можна.

Необхідно придбати товари на мінімальну суму в одному з магазинів, що працюють за системою Tax Free. Сума такої мінімальної покупки розрізняється в різних країнах – її краще заздалегідь уточнювати на сайті однієї з компаній-операторів або вам скажуть про неї в магазині.

Наприклад, в Італії іноземний покупець зобов’язаний купити товарів в одну квитанцію Tax Free Form мінімум на 154,94 євро, а у Фінляндії – всього на 40 євро (це може бути як одне, так і декілька). У Польщі – мінімум на 200 злотих.

При виїзді з країни на митниці необхідно отримати штамп на квитанцію Tax Free Form (Global Refund Check), пред’явивши покупки, касовий чек і паспорт. Також не варто забувати про те, що квитанція Tax Free Form має свій термін дії. В основному це 3 місяці з дати покупки. Але є і виключення, їх потрібно уточнювати на сайтах компаній-операторів. Наприклад, в Австрії взагалі немає обмежень терміну дії, а в Швейцарії – це всього 1 місяць.

Для того щоб отримати Tax Free, іноземець повинен пробути в країні не більше трьох місяців і при цьому не бути біженцем, робочим або мати вид на проживання. У багатьох країнах ПДВ не оподатковуються продовольчі товари, книги, тютюн. При відшкодуванні в більшості випадків мова йде про промтовари.

І касовий чек і квитанція Tax Free Form дуже важливі, тому зберігайте їх до моменту повернення на батьківщину.

Гроші можна отримати готівкою в офіційних офісах Tax Free або в банках, які працюють з даними системами. Також можна відправити гроші з чека на свій банківський рахунок або поштовим переказом, вказавши заздалегідь свої координати.