logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Як обміняти водійське посвідчення в Польщі?

Як обміняти водійське посвідчення в Польщі?

Водії, які їздять Польщею з іноземним посвідченням, часто задають питання: чи треба його міняти на польське? В даній статті розповідається, як змінити посвідчення водія в Польщі й у яких випадках це робити необхідно.

Почнемо з того, що Польща, як і інші країни Європейського Союзу, визнає легальність водійських прав таких країн, як Україна, Білорусь, Молдова, Росія, Таджикистан та інші.

Я неодноразово стикаюся зі статтями в яких йдеться про те, що іноземці своїми правами можуть користуватися тільки шість місяців від дати в'їзду на територію Польщі або ЄС. Виходячи з вивченої мною інформації, в законодавстві Польщі дійсно є таке правило.

На практиці не зустрічала ще жодного водія з України, Росії чи Білорусі, який би замінив права на польські.

У тому, що іноземці не хочуть замінювати права, є не тільки небажання проходити всю процедуру, але і «холодний» розрахунок. Всі водії знають, що в Польщі діє система збору балів за порушення. Тобто, якщо порушення правил дорожнього руху було незначним, то водія не штрафують, але нагороджують балами. Так ось, якщо ви водій із правами чужої країни, то відповідно бали вам додати нікуди. Поліцейський не може вас оштрафувати, так як не знає точно, чи були у вас порушення до цього і скільки ви маєте балів, а тому виносить вам усне попередження, але проконтролювати кількість цих попереджень неможливо. Кожен наступний поліцейський виносить попередження доти, поки ви не потрапите на якогось «сміливого» поліцейського, який випише вам штраф. Але основна маса правоохоронців досить поблажлива, а крім того, вони просто не хочуть виписувати штраф і відверто порушувати закони.

Але є і величезний мінус. Якщо ви потрапили в аварію, то страхова компанія може відмовитися виплатити компенсацію, виходячи з того, що ви не замінили права на польські.

Мінуси польських прав:

— обмеження терміну дії (15 років),
— нарахування штрафних балів,
— позбавлення прав за великі порушення.

Плюси польських прав:

— проблем зі страховою у вас не буде,
— проблем із поліцією у вас теж не буде,
— водійські права європейської країни,
— ви маєте право на знижки при оплаті штрафів,
— при зміні прав, вам необов'язково складати іспити, це потрібно тільки в конкретних випадках (якщо у вас права старого зразка і так далі).

Звичайно, вирішувати тільки вам — міняти водійське посвідчення чи не змінювати, але якщо у вас все-таки є далекосяжні плани пов'язані з Польщею, то моя порада — звичайно ж, міняти.

Далі ми розповімо, як поміняти водійське посвідчення в Польщі.

Якщо у вас є постійний (karta stalego pobytu) або тимчасовий (karta pobytu) вид на проживання, то вам замінять права без проблем. Оплата за цю процедуру складає близько 100 злотих. Тривалість — від місяця до двох.

Документи:

— заповнена заяву на сайті um.warszawa.pl,
— фотографія 3,5×4,5 см,
— ваші іноземні права з присяжним перекладом на польську мову (в такому випадку переклад забирають разом із заявою, а оригінал ваших прав залишається у вас)
— ксерокопія документів, на підставі яких ви перебуваєте в Польщі (карта побиту),
— медична довідка,
— підтвердження оплати.

Якщо у вас є віза, ви перебуваєте в Польщі більше ніж 185 днів на рік, то ви теж можете обміняти права. В такому випадку обов'язкова реєстрація місця проживання (мельдунек), віза, термін дії, якої не може бути менше ніж півроку, перекладені права на польську мову, підтвердження оплати.

Тривалість процедури залежить від українських органів влади, які дають підтвердження польським властям, що ваші права дійсні. Ну, а це, як відомо, може зайняти кілька місяців.