logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Як медикам з України влаштуватися на роботу в Польщі

Як медикам з України влаштуватися на роботу в Польщі

Вітчизняна медична освіта відрізняється від європейської , тому медсестрам і акушеркам не так просто влаштуватися на роботу в Польщі. Потрібно отримати спеціальний дозвіл районної ради медсестер і акушерок. Хто ж може стати власником подібного дозволу?

Якщо в Україні ви працювали медиком і тепер замислюєтеся про переїзд у Польщу, то потрібно знати деякі нюанси щодо працевлаштування медсестер і акушерок в Європі. Все не так просто. Для початку потрібно отримати тимчасовий дозвіл на роботу і пройти стажування або ж адаптацію в конкретному лікувальному закладі протягом 6 місяців. Тільки тоді ви маєте право претендувати на постійний дозвіл працювати медсестрою.

Є чіткі умови, прописані в ст. 35 і ст. 36 Закону від 15 липня 2011 про професіях медсестер і акушерок («Вісник законів 2018 року», пункт 123 з поправками), які дозволяють іноземкам працювати медсестрами. Наприклад, для того, щоб отримати тимчасовий дозвіл на роботу потрібно:

  • мати сертифікат про знання польської мови розмовної й писемної в тій мірі, в якій це необхідно для практики в якості медсестри або акушерки. Документ повинен бути виданий на підставі Закону від 7 жовтня 1999 року про польську мову;
  • мати свідоцтво про закінчення медичної школи або сестринської школи або сертифікат, отриманий в іншій країні, визнаній в Республіці Польща, за умови, що він відповідає мінімальним вимогам до навчання, викладеним в законодавстві Європейського союзу;
  • мати повну правоздатність,
  • стан здоров’я має дозволяти вам працювати медсестрою. (Це підтверджується принесенням до районної ради медсестер і акушерок довідки про стан здоров’я, що дозволяє практикувати, документ видається лікарем медицини працї).

Районна рада медсестер і акушерок (за місцем роботи) може надати право працювати медсестрою або акушеркою на постійній основі або на певний період для іноземця, який має:

  • постійний дозвіл на проживання в Республіці Польща або ж карту тимчасового перебування;
  • офіційний сертифікат про знання польської мови;
  • диплом медсестри, виданий на підставі правил, що діють в країні, в якій він раніше займався своєю професією;
  • свідоцтво відповідного органу держави, громадянином якої він є, що він не був позбавлений права на практичну діяльність;
  • довідку про стан здоров’я;
  • підтвердження, що він пройшов шестимісячну практику адаптації в призначеній терапевтичній організації.

Однією з основних умов, які повинна виконати іноземна медсестра, щоб отримати тимчасове право на практику, є попередня нострифікація її диплому про закінчення вищих курсів медсестер. Що стосується України, нострифікація може включати тільки дипломи після закінчення курсів сестринської справи 1 і 2 рівня, бакалаврат, магістратура. Слід зазначити, що заявник повинен заплатити збір за проведення нострифікації. Розмір оплат визначається компетентним органом університету. Для отримання докладної інформації іноземець повинен звернутися в університет, який проводить процедуру підтвердження диплома.

Також необхідно підкреслити, що неможливо визнати диплом молодшого спеціаліста, отриманого в Україні в рамках процедури нострифікації, оскільки в Польщі немає такого диплома, і цей вид освіти неприйнятний в польських вузах. Якщо ви власник такого диплому і хочете працювати в Польщі, то потрібно закінчити освіту в цій країні.

Щоб отримати детальну інформацію про надання права на практику та роботу, медсестра з України повинна зв’язатися з відповідною районною палатою медсестер і акушерок.

Як бачите, процедури отримання дозволу на роботу та підтвердження диплома занадто складні. Це головна причина чому тільки деякі з українських медиків працюють у польських лікарнях. А ось польські медсестри теж не поспішають будувати кар’єру у своїй країні, адже умови роботи за кордоном набагато привабливіші.