logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Як купити Карту Поляка та чого чекати від такої покупки?

Як купити Карту Поляка та чого чекати від такої покупки?

Отримання Карти Поляка сьогодні – одна з найбажаніших цілей для багатьох українців і білорусів, які мріють покинути власну країну та переїхати жити до Польщі. Можливо тому останнім часом все частіше на просторах інтернету з'являються пропозиції купити Карту Поляка. Сайт Polsha24 пропонує розібратися в тому, чи можна це зробити насправді, і якими можуть бути наслідки такої покупки.

Отже, існує кілька видів платних послуг, пов'язаних із придбанням Карти Поляка.

Перший варіант спрямований на допомогу в отриманні цього документа. Це означає, що якась фірма або людина-посередник готові за певну (найчастіше досить пристойну) суму грошей надати вам сприяння в отриманні КП. Тобто вам допоможуть заповнити анкету й підготуватися до співбесіди.

Насправді для заповнення анкети для Карти Поляка потрібно не так вже й багато знань і часу. І якщо розібратися, то з таким завданням може впоратися абсолютно кожен самостійно. Підготовка до співбесіди з Консулом – це вивчення польської мови, а також знайомство з історією, культурою, географією, економікою та іншими сферами життя Польщі. Хто повинен цим займатися? Звичайно, ви самі, адже саме ви будете розмовляти з Консулом. А необхідну інформацію щодо підготовки до іспиту можна знайти в інтернеті абсолютно безкоштовно.

Найскладнішим на цьому етапі може бути пошук польських родичів. Але, повірте, при бажанні і з цим завданням можна впоратися.

Підсумок: по суті вам пропонують заплатити за те, що ви без великих зусиль можете зробити самі.

Варіант другий. У вас немає польських коренів і вам пропонують за кругленьку суму грошей ними обзавестися. Якщо бути точніше – просто підробити документи, в яких буде вказано, що ваші дід чи баба, чи хтось інший з родичів були поляками. Здавалося б, ну хто буде перевіряти ваш родовід? Насправді, абсолютно всі документи, що підтверджують ваше походження після співбесіди з Консулом відправляються на експертизу. Якщо експертиза встановить підроблення, ви отримаєте відмову, навіть у разі позитивного рішення на співбесіді. І повірте, такі випадки – далеко не рідкість.

Припустимо, першу перевірку ви пройшли й ніхто не помітив підробки. Ви їдете в Польщу та подаєте документи на вид на проживання. І тут ваші документи знову перевірятимуть ретельно. Так ось, якщо на цьому етапі розкриється підроблення, то просто анулюванням КП ви навряд чи обійдетеся і з великою часткою ймовірності вас депортують з країни із забороною в'їзду в країни Євросоюзу. І, до речі, у вас є шанс отримати заборону на в'їзд до Польщі й інших країн не на рік-два, а довічно. Погодьтеся, перспектива не дуже райдужна. Більш того, підробка документів – це один із найпоширеніших злочинів у Польщі. І, до речі, фальшиве свідоцтво про народження для оформлення Карти Поляка або громадянства – одні з найбільш часто підроблюваних документів, тому до їх перевірки та експертизи ставляться вкрай уважно.

Згідно із законом, підробка, перероблення та використання підроблених або перероблених документів в Польщі тягне за собою накладення штрафу в розмірі від 100 до 1.080.000 злотих, покарання у вигляді обмеження волі (обов'язок виконувати неоплачувану, контрольовану роботу для соціальних цілей) на термін від 1 місяця до 2-х років, або може привести до позбавлення волі на термін від 3 місяців до 5 років.

Підсумок: вам пропонують заплатити за власні проблеми.

Так як же купити Карту Поляка? Відповідь проста: ніяк.

Але зневірятися не варто. Адже навіть не маючи польських коренів, цей документ отримати цілком реально. У «Законі про Карту Поляка» чітко прописано, що для цього вам потрібно надати документ, який підтвердить факт активної участі в житті та розвитку польської громади на території України та Білорусі протягом останніх 3 років. Так що, краще зайнятися пошуком такої громади й витратити три роки на співпрацю з нею, ніж назавжди втратити можливість змінити своє життя на краще.