logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Як дізнатися, чи платить роботодавець страхові внески (ZUS)

Як дізнатися, чи платить роботодавець страхові внески (ZUS)

Щорічно до кінця лютого, роботодавці Польщі зобов'язані надавати своїм співробітникам інформацію про страхові відрахування. Як дізнатися чи платить роботодавець за мене, як за співробітника, страхові внески (ZUS) не чекаючи лютого? Це найчастіше питання, яке можна зустріти на просторах Інтернету. Інформація такого роду може знадобитися в різних ситуаціях: можливість перевірити легальне працевлаштування, звірити правильність страхових відрахувань і т. д. Тому в даній статті ми розповімо Вам про існуючі варіанти відповіді на питання, чи платить (і скільки) роботодавець за мене, як за співробітника, страхові внески (ZUS)?

Існує два способи дізнатися про це.

1. Звернутися безпосередньо в ZUS. Після того, як ви пред'явіть посвідчення особи, співробітник ZUS перевірить інформацію в базі даних про те чи є ви в списку платників податків і чи відраховує за вас Ваш работодавець необхідні податкові платежі.

2. За допомогою Інтернету. Для цього необхідно створити обліковий запис на платформі електронних послуг (PUE). Послуга безкоштовна і доступна 24 години на добу.

Платформа електронних послуг ZUS (PUE ZUS) — це інструмент, який полегшує доступ до послуг, що надаються Установою соціального страхування (ZUS). Одним із його найбільш важливих елементів є портал PUE, завдяки якому ви можете обробляти більшість питань в Інтернеті, в тому числі дізнатися чи платить Ваш роботодавець за вас страхові внески та перевірити правильність цих відрахувань.

Хто може використовуватися PUE:

Користуватися даною електронної послугою може кожен, кому виповнилося 18 років і той, хто створить обліковий запис в PUE і підтвердить свою особистість.

Якщо ви є застрахованою особою (наприклад, працівником) Ви можете перевірити свої особисті дані, що зберігаються у вашому профілі ZUS, у вас також є доступ до інформації про стан облікового запису застрахованої особи.

Якщо Ви створите профіль на платформі PUE, то будете не тільки отримувати інформацію про те, чи платить роботодавець страхові внески, але також зможете дізнатися обсяг розміру внесків на соціальне і медичне страхування. Сервіс також надає можливість швидкого отримання довідки про відсутність заборгованості по внесках.

Важливо: Бувають і такі ситуації, коли дані, представлені в Установі соціального страхування, не збігаються з даними, отриманими в результаті укладеного договору. Що робити працівнику в такій ситуації?

Про цей факт як можна швидше необхідно повідомити в ZUS і представити документи, що свідчать про зайнятість: вид договору, кількість робочого часу й розмір заробітної плати за даним договором.

Ще раз відзначимо, що реєстрація та користування даною платформою абсолютно безкоштовні.

Як зареєструвати профіль PUE

Для створення профілю на платформі PUE ви повинні увійти на сайт pue.zus.pl і клікнути на кнопку Зареєструвати профіль (Zarejestruj profil). Після прийняття умов використання сайту, створюємо профіль у залежності від того, чи є у Вас безпечний електронна підпис, або профіль на платформі e-PUAP, або ні. Електронний підпис необхідний щоб мати можливість відправляти в ZUS і отримувати з ZUS запити, листи та інші документи. При натисканні у відповідне вікно, переходимо на форму, де необхідно ввести свої основні дані. Зареєструвавши профіль, Ви повинні запам'ятати обираний для себе пароль. Він повинен містити 8 символів, включаючи великі й маленькі літери, цифри та спеціальні символи, наприклад, точку або знак оклику. Після створення профілю протягом 7 днів з дня реєстрації, Вам буде потрібен один візит до відділення ZUS з посвідченням особи щоб підтвердити Вашу особу, таким способом Ви будете впевнені, що Ваші дані не потраплять у чужі руки. Після активації на порталі PUE, можна перевірити дані, що зберігаються на окремому рахунку й субрахунку в ZUS.