logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Вступив у силу новий закон про вищу освіту в Польщі

Вступив у силу новий закон про вищу освіту в Польщі

Студенти повертаються після канікул до навчальних закладів. Одночасно з цим з 1 жовтня також вступає в силу новий закон про вищу освіту. Це всебічна реформа вищої освіти, яку також називають «Конституцією для науки». Вона передбачає зміни у всіх сферах роботи університету.

Зокрема, планується збільшити витрати на освіту. Співробітникам вищих навчальних закладів підвищать заробітні плати.

Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький і віце-прем'єр і міністр науки та вищої освіти Польщі Ярослав Говін прокоментували майбутні зміни під час зустрічі з ректорами вищих навчальних закладів.

«З 1 січня 2019 року почнеться запланований на три роки процес підвищення зарплат співробітникам польських ВНЗ», - заявив Ярослав Говін.

Згідно з реформою, інститути повинні будуть розробити нові статути, зміниться роль ректора, спосіб отримання вчених ступенів, модель фінансування вищої освіти. У вищих навчальних закладах з'явиться новий орган - Рада ВНЗ.

Ректор Варшавського університету Марцін Палис зазначає, що завдяки реформі його ВНЗ і Варшавський медичний університет зможуть створити об'єднання.

«Ми сподіваємося, що об'єднання буде створене не пізніше ніж через рік», - говорить Марцин Палис.

За оцінками Міністерства науки та вищої освіти Польщі, на бакалаврат і магістратуру на стаціонарну та заочну форму навчання в цьому навчальному році буде прийнято понад 400 тис. студентів.