logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Вступили в силу зміни до закону про іноземців

Вступили в силу зміни до закону про іноземців

12 лютого набули чинності поправки до закону про іноземців. Згідно зі змінами в законі, громадяни держав поза Євросоюзом можуть переносити свої компанії в Польщу і на цій основі отримувати дозволи на тимчасове перебування в країні.

Закон реалізує директиву Європарламенту і Ради Євросоюзу від 15 травня 2014 року. Термін введення директиви закінчився 29 листопада 2016 року. Згідно Управлінню у справах іноземців, зміни можуть торкнутися 200 тисяч осіб.

Максимальний термін перенесення компанії до Польщі становить 3 роки в разі керівних кадрів і фахівців та 1 рік у разі стажистів. Щоб скористатися можливістю перенесення, потрібно працевлаштування в даній фірмі протягом 12 місяців в разі керівних кадрів і фахівців та 6 місяців у випадку стажерів.

Направити воєводі клопотання про дозвіл на тимчасове перебування в Польщі може виключно керівництво компанії, яку переносять. На основі дозволу іноземець зможе працювати в даній фірмі на території всього Євросоюзу.

Крім того, згідно з поправками в законі про іноземців, особа, яка подала клопотання про отримання дозволу на постійне перебування, повинна знати польську мову мінімум на рівні B1. Оновлений закон передбачає ще ряд змін.