logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Все, що потрібно знати про велотранспорт у Польщі

Все, що потрібно знати про велотранспорт у Польщі

Після кількамісячної перерви з 1 березня жителі багатьох міст у Польщі можуть знову брати напрокат велосипеди. Взимку для велотранспорту зробили необхідний технічний огляд, ремонт, і велосипеди вже готові для використання.

«Асортимент двоколісних дуже широкий», — каже представник фірми «Nextbike», яка обслуговує близько 80% мереж міських велосипедів в Польщі, Марек Погожельський.

Дізнатися більше та зареєструватися можна за посиланням https://nextbike.pl/

В основному беруть напрокат всім звичні стандартні велосипеди. Але у Варшаві також є електричні велосипеди. Є також тандеми й дитячі велосипеди. У Познані можна взяти напрокат велосипеди, оснащені спеціальними кріслами для дітей. Лодзь, в свою чергу, має багато триколісних машин типу карго, які спереду мають лавки для перевезення навіть чотирьох дітей.

«Veturilo» у Варшаві

Тут бажаючі можуть взяти напрокат більше 5200 велосипедів. Столичний уповноважений у справах велосипедної комунікації Лукаш Пухальський звертає увагу на те, що пересування на двох колесах є також турботою про екологію. Не існує більш екологічного виду транспорту, ніж велосипед. Навіть електромобілі мають шкідливі викиди.

Зареєструватися можна на сайті https://www.veturilo.waw.pl/

Нові велосипеди Acro у Варшаві

Відносно недавно на вулицях Варшави з'явилися нові червоні велосипеди Acro. Перевага даного типу в тому, що їх можна залишати де хочеш, не обов'язково шукати стоянку. 30 хвилин коштує 1 злотий.

Детальніше на сайті http://www.acro.bike/pl

Розвиток мереж міських велосипедів

Мережі міських велосипедів в окремих містах постійно розвиваються. Одне з таких міст — Познань, там пропонують напрокат понад 1200 велосипедів. Агнешка Смогулецька з місцевого управління транспорту розповідає, що двоколісні використовують не тільки для відпочинку, але і як засіб пересування, щоб дістатися на роботу чи до школи.

Дуже важливо, щоб міський велосипед був доповненням до громадського транспорту. З минулого року пункти прокату встановлюють у житлових мікрорайонах. Завдяки цьому мешканці можуть від своєї багатоповерхівки дістатися до транспортного вузла й там пересісти на автобус або трамвай.

Щоб брати міські велосипеди напрокат, користувач повинен заздалегідь зареєструватися в системі. У більшості міст перші двадцять хвилин руху безкоштовні. Година коштує 1-2 злотих. У Кракові, який є єдиним містом в Польщі, де міські велосипеди не мають зимової перерви, можна придбати місячний абонемент мінімум за 19 злотих.