logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Євросоюз знижує ціни на телефонні дзвінки та повідомлення

Євросоюз знижує ціни на телефонні дзвінки та повідомлення

В Європарламенті схвалили нові правила встановлення вартості телефонних дзвінків всередині ЄС як зі стаціонарних, так і з мобільних телефонів. Крім цього, передбачено введення нових правил для операторів і для користувачів мобільного зв'язку.

Як повідомляється, нові тарифи вступлять у силу з 15 травня 2019 року.

"За новим законодавством з 15 травня 2019 року вартість дзвінків у іншу країну ЄС обмежується 19 центами за хвилину і 6 центами за текстове повідомлення (SMS), що робить їх доступними для кожного, хто залишається в контакті з близькими в інших країнах-членах ЄС", – йдеться в повідомленні.

Прийняті зміни також передбачають кращий захист користувачів смартфонів, включаючи користувачів веб-сервісів (Skype, WhatsApp тощо) і посилюють вимоги до безпеки, включаючи шифрування.

Вводиться право зберігати номер телефону на термін до одного місяця після припинення дії договору та право на відшкодування невикористаного передплаченого кредиту в разі припинення договору, а також компенсацію в разі затримки або зловживання перемиканням.

Так само система "зворотного зв'язку", номер 112, стане обов'язковою для усіх держав-членів ЄС, щоб гарантувати громадянам оповіщення на їх телефони (шляхом розсилки SMS або через мобільний додаток) у разі серйозних надзвичайних ситуацій, катастроф і стихійних лих у регіоні їх знаходження .

Крім того, державам-членам доведеться сприяти розгортанню мереж 5G, зробивши відповідний спектр доступним до 2020 року, щоб досягти мети "Плану дій ЄС 5G" про наявність мережі 5G в щонайменше одному великому місті в кожній країні ЄС до 2020 року.