logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Європарламент затвердив нові правила в'їзду в країни Шенгену

Європарламент затвердив нові правила в'їзду в країни Шенгену
Європейський парламент схвалив створення нової Європейської системи авторизації та інформатизації про подорожі (ETIAS) для поїздок до Шенгенської зони. Про це повідомляється на сайті Європарламенту 5 липня 2018 року.

Нова система, яка почне працювати в 2021 році, дозволить отримати додаткові перевірки безвізових мандрівників, а також осіб, які можуть становити небезпеку, нелегальних мігрантів або осіб з епідемічним ризиком.

У період початку дії нових правил, громадяни більш ніж 60 країн і територій, в тому числі громадяни України, повинні заповнити електронну форму для своєї подорожі та внести особисті дані (ім'я, дату і місце народження, стать і національність), інформацію про документ для подорожей (дійсність, країна видачі), домашню адресу і контактну інформацію, а також вказати європейську країну першого в'їзду.

Авторизація для подорожей буде коштувати 7 євро. Вона буде дійсна три роки або до закінчення терміну проїзного документа. Процедура буде безкоштовною для мандрівників у віці до 18 років і осіб старше 70 років.

Заявник також повинен буде інформувати владу про будь-які судимості за серйозні кримінальні злочини (тероризм, сексуальна експлуатація дітей, торгівля людьми або наркотиками, вбивства й зґвалтування), про перебування в конкретних зонах війни чи конфліктів і будь-які попередні адміністративні рішення, що передбачають виїзд з країни протягом останніх 10 років.

Кожна заявка буде автоматично перевірена у всіх відповідних базах даних, щоб визначити, зокрема, чи не було використано загублений або вкрадений проїзний документ, а також не видано ордер на арешт особи. Переважна більшість заявників отримають дозвіл майже відразу.

Які країни входять до Шенгенської зони

Список країн, що входять у шенгенську зону в 2018 році, виглядає наступним чином:

 1. Австрія
 2. Бельгія
 3. Угорщина
 4. Німеччина. Має найбільшу чисельність населення, всього тут проживає майже 82 мільйони осіб. Територія Бюзінген-на-Верхньому-Рейні не ввійшла в зону Шенгену.
 5. Греція (крім Афону)
 6. Данія (за винятком двох автономних регіонів — Гренландії, Фарер)
 7. Ісландія
 8. Іспанія (без Мелільї, Сеути)
 9. Італія (крім анклаву Левігно)
 10. Латвія
 11. Литва
 12. Князівство Ліхтенштейн. Князівство є найменшим державою Шенгену, його площа становить всього 160 км²
 13. Люксембург
 14. Мальта
 15. Королівство Нідерланди (виняток — Карибські Нідерланди, Сінт-Мартен, Кюрасао, Аруба)
 16. Норвегія (крім ведмежих островів, Шпіцбергена)
 17. Польща
 18. Португалія
 19. Словаччина
 20. Словенія
 21. Фінляндія
 22. Франція (без заморських володінь). Є найбільшою за протяжністю державою Шенгену, площа країни становить 674 843 км². Приєдналася до угоди в 1985 році
 23. Чехія
 24. Швейцарія
 25. Швеція
 26. Естонія