logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Євро замість злотого: представники банківського сектора висловили згоду

Євро замість злотого: представники банківського сектора висловили згоду
Збільшується відсоток представників банківської галузі, які висловлюються за прийняття Польщею валюти євро. Згідно зі звітом Pengab, який підготовлений компанією Kantar TNS від імені Польської асоціації банків (ZBP), вступ Польщі до зони спільної валюти євро підтримує 51% опитаних працівників банківської галузі, тобто на 6% більше, ніж минулого року й на 13% більше, ніж у 2016 році.

«Оцінки впливу прийняття євро на різні зацікавлені сторони знаходяться на тому ж рівні, що й у порівнянні з попереднім роком. Баланс потенційних вигод і потенційних збитків сприятливий для банків і підприємств, що діють у Польщі, в той час як негативний для домашніх господарств», — йдеться у звіті.

Найбільша група респондентів вважає, що вступ Польщі до валютного союзу й перехід на євро принесе користь великим підприємствам і корпораціям (61%, що на 4 процентних пункти більше в порівнянні з минулим роком), 39% респондентів вважають, що прийняття євро було б вигідним для банків, що діють в Польщі.

«При оцінці переваг і втрат для домашніх господарств 47% респондентів вважають, що прийняття єдиної валюти принесе більше шкоди споживачам, ніж вигоди, а 26% респондентів не погодилися з цим і вважають, що прийняття євро принесе більше вигоди споживачам, ніж збитоку», — резюмується у звіті.

Опитування проводилося 2-17 липня. В опитуванні взяли участь 122 філії банку, що представляють всі типи польських банків.