logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Воєводська віза - всі «за» і «проти»

Воєводська віза - всі «за» і «проти»

Воєводська віза дозволяє працювати на території Польщі протягом цілого року. Її видають на підставі запрошення від воєводи - спеціального документа, який підтверджує, що поляк запрошує вас на роботу і засвідчує це в воєводстві.


Почну з того, що дуже багато фірм займаються оформленням таких віз. І попит на них високий, так як існує коридор в 180 днів і люди намагаються зробити собі візу на рік, щоб не сидіти в Україні без роботи. Ціни варіюються від 280 до 550 $. Але в цій схемі є велика кількість «але» ...


По-перше, всі вони працюють за передоплатою, що логічно, але найчастіше ризиковано.


По-друге, останнім часом воєводське запрошення робиться дуже довго, приблизно 2-4 місяці, і відповідно втрачається основне завдання цієї візи - перекрити коридор за національною візою.


По-третє, фірми не надають вам роботу по воєводському запрошенню. Витративши досить пристойну суму грошей, ви не можете бути впевнені в тому, що знайдете роботу.


Практично жодне агентство по працевлаштуванню не бажає брати на роботу співробітника з воєводської візою або картою побиту від інших фірм.


Спробую пояснити чому.

Запрошення на 180 днів (Oświadczenie o zamiarze powierzenia pracy cudzoziemcowi) робиться протягом 20 хвилин в місцевому ужонде. Якщо прийняли на роботу співробітника з запрошенням від іншої фірми, то зробити йому нове не складає ніяких труднощів. Таке запрошення робиться безкоштовно і не потребує багато роботи.

Зовсім інша ситуація з візою воєводською. Роботодавець, який вас навіть не знає, повинен поїхати в Urząd Wojewdzki, оплатити 100 злотих і чекати рішення воєводи мінімум 21 день (найчастіше кілька місяців). Відповідь очевидна. Він прийме на роботу людину з національною візою і відмовить працівникові з воєводської.

Починаючи робити воєводської візу, ви повинні бути твердо впевнені, що знайдете роботу. Дуже часто не офіційну. Дуже часто візи подібного типу роблять люди, які зайняті у приватників (домробітниці, няні, працівники малих господарств). Або для нелегального працевлаштування в сусідній Чехії.

Секрет тут один. Зарекомендуйте себе на роботі, щоб ваш керівник був зацікавлений допомогти вам законно працювати і знаходиться на території Польщі.

Дуже часто мені кажуть, що їм зробили воєводське запрошення, але повертатися на колишню роботу немає бажання. Я не зовсім розумію таку позицію. Будьте чесні зі своїм роботодавцем! Повідомте йому, що умови праці, або його методи управління вас не влаштовують, і надалі ви не бажаєте з ним працювати. Тому, що з-за вашої «хитрощі», будуть страждати українці, які прийдуть на ваше місце.

Я знаю, з особистого досвіду, всі польські реалії на ринку праці. І з повною упевненістю скажу, що якщо ви будете сумлінно працювати, відповідально ставитись до своїх обов'язків, польський шеф забезпечить вас не тільки візовою підтримкою, а й людською.

Тільки в Польщі я помітила, що всі українці купують собі китайські годинники, щоб ні хвилини більше не переробити на пана. Ми створюємо видимість активної діяльності, тільки якщо за нами хтось доглядає. Ми не прагнемо вникати в нюанси своєї роботи, покращувати свою продуктивність, працювати інтенсивніше, приходити раніше, йти пізніше, а потім дивуємося чому шеф не хоче заради нас «метушиться».

Секрет успішного працевлаштування простий - будьте краще тих, хто працював до вас і будуть після вас. Завоюйте репутацію у самих себе! Тоді у вас не буде потреби нести свої кровні гроші фірмам-посередникам. Вас захочуть мотивувати і підтримати!

Категорiї: документи