logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Вода з варшавських водопроводів: правда й міфи

Вода з варшавських водопроводів: правда й міфи

Вода з крану у Варшаві. Чи є вона безпечною, здоровою, і чи можна пити таку воду без побоювань? Існує багато міфів щодо варшавських водопроводів. Але яка ж правда насправді?

Чи можна пити воду прямо з крана у Варшаві чи потрібно спочатку відфільтрувати? Які властивості має водопровідна вода в окремих районах Варшави? Що відбувається з водою, перш ніж ви відкрутите кран і потече прозора рідина? Інтернет портал Nasze miasto спростовує найпопулярніші міфи про воду і повідомляє маловідомі факти.

Факт 1: Вам не потрібно кип’ятити воду
Можна спокійно пити воду з крана. Не забувайте, що кип’ячена вода викликає осад кальцію і магнію. Висока температура води сприяє втраті багатьох цінних мінералів.

Міф 1: Більшість людей вважають, що в міський водопровід можна щось досипати або долити.
Нічого подібного. Якість води знаходиться під строгим контролем, навіть під час транспортування труб. Високий тиск в трубах, і той факт, що вони розташовані глибоко в землі, не дозволяють додати що-небудь до води.

Міф 2: Воду з крана потрібно фільтрувати.
Завдяки сучасним технологіям очищення води, вода зі столичного водопроводу відрізняється високою і стабільною якістю. Вам не потрібно фільтрувати її ще раз. Фільтрація води відбувається на очисних станціях. Вода потрапляє в величезні водосховища, заповнені дрібнозернистим кварцовим піском і гравієм. Таким чином видаляються суспензії і сполучення заліза і марганцю.

Міф 3: Воду з крана можна пити тільки вдома.
Здавалося б, воду з крану можна пити тільки вдома. Виявляється, у багатьох містах є так звані джерела з безкоштовною водою. До кінця 2019 року на вулицях Варшави буде 177 таких «поїлок». Нові пристрої з’являться в столиці навесні. Вони також будуть оснащені чашами для тварин.

Факт 2: Не пити гарячу водопровідну воду.
Чому? Холодна вода проходить через так звані теплообмінники. Вони можуть погіршити параметри водопровідної води, особливо смак. Це пов’язано з випаровуванням деяких речовин.

Факт 3: При вживанні води з крана ви можете заощадити близько 550 PLN на рік.
2 літри столичної води з крана коштують трохи більше 2 грщш. Ця ціна також включає вартість каналізаційних послуг. У магазині за дволітрову пляшку води потрібно заплатити близько 1,5 злотих. Це означає, що, вибираючи воду з крана, ми економимо PLN 550 в рік.

Міф 4: Вода з крана не містить магнію, кальцію.
Навпаки, вода володіє цінними мінералами для організму, включаючи біоелементи, наприклад магній. Його кількість залежить від конкретної установки водопостачання. У Варшаві середня кількість магнію в воді з-під крана становить близько 10 мг / л, а кальцію становить близько 60 мг / л. Цікаво, звідки береться камінний наліт, який осідає на дні в чайнику? Це як раз осад магнію і кальцію.

Факт 4: Жовта вода з крана може бути небезпечна для здоров’я.
Вода, вироблена MPWiK, є смачною, безпечною і її можна пити некип’яченою. Однак ми повинні пам’ятати, що відповідно до правил, муніципальні водопроводи відповідають за якість води тільки для основного лічильника води в будівлі. На жаль, іноді старі брудні труби унеможливлюють використання чистої міської води. Адміністратори будинку відповідають за підтримання внутрішньої установки в чистоті. Коли ви побачите жовту воду, краще не використовувати її. Злийте водопровідну воду, поки вона не стане чистою. При необхідності зв’яжіться з власником нерухомості.

Факт 5: Кожен може перевірити якість води з крана в своєму районі.
У Варшаві є три станції очистки води: Stacja Filtry, Praga і Northern Plant. Тут відповідають за якість води в окремих районах. Кожен з нас може в будь-який момент перевірити параметри води з водопроводу. Як це зробити? Все, що вам потрібно зробити, це вибрати потрібний район зі списку на цій сторінці.