logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Візове питання: скільки грошей необхідно брати з собою в Польщу

Візове питання: скільки грошей необхідно брати з собою в Польщу

Якщо ви запланували поїздку в Польщу й нарешті отримали заповітну візу в паспорті, що дозволяє зробити це, варто враховувати ще один аспект – фінансовий. Виявляється, крім довідки про доходи, яку потрібно було надати у візовий центр для оформлення візи, існують кілька правил щодо ваших майбутніх витрат на території Речі Посполитої. Пропонуємо ознайомитися з ними.

Отже, ситуація перша.

Припустимо, ви їдете в Польщу на шопінг або в тур вихідного дня. Тобто ваша поїздка не затягнеться більше ніж на 4 дні. В такому випадку ви повинні мати при собі кошти на покриття витрат під час перебування в Польщі в розмірі 300 злотих або трохи більше 85 у.о.

У разі, якщо ваш шоп-тур буде суміщений з екскурсійною програмою, тривалістю більше 4 днів, то на кожен із цих днів ви повинні мати при собі 75 злотих. Тобто: плануєте пробути в Польщі 10 днів, значить мінімальна сума, яку потрібно взяти з собою – 750 злотих.

До слова, це повинні бути не обов'язково польські гроші. У вашому гаманці можуть лежати, припустимо, євро або долари США.

Увага! Якщо гроші на карті, то варто мати при собі довідку з банку, що підтверджує суму доступного ліміту. Візьміть з собою довідку й у тому випадку, якщо гроші знаходяться на ощадному рахунку в банку, ощадній касі або кредитній організації, розташованої на території Республіки Польща або іншої держави-члена Європейського союзу.

Ситуація друга.

Припустимо, ви їдете відпочивати в польський молодіжний табір, учасник туристичного зльоту, спортивних змагань, і витрати на ваше перебування в Республіці Польща вже оплачені. В такому випадку ви повинні мати при собі грошові кошти на покриття витрат в Польщі в розмірі не менше 20 злотих на кожен день, а сумарно не менше 100 злотих (або еквівалентну суму в іноземній валюті).

Те ж саме стосується й тих, хто планує оздоровлення в будь-якому польському лікувально-санаторному закладі або є учасником програми, яка передбачає трудову діяльність на території Польщі.

У даному випадку, крім довідок, що підтверджують наявність потрібної суми, у вас повинні бути й документи, що підтверджують мету поїздки та термін перебування. Наприклад, направлення в санаторій або віза, видана для участі в програмі, яка передбачає трудову діяльність під час канікул, із зазначенням назви даної програми в графі «Примітки».

Ситуація третя.

Ви їдете в Польщу, щоб почати або продовжити навчання, взяти участь у наукових дослідженнях або навчальних курсах, провести науково-дослідні роботи.

у такому випадку необхідно мати при собі грошові кошти на покриття витрат під час перебування в розмірі не менше 1086 злотих на перші 2 місяці перебування або еквівалентну суму в іноземній валюті.

Документом, який може підтвердити мету й термін перебування, є довідка про зарахування до навчального закладу або про навчання в навчальному закладі, участь у наукових дослідженнях, навчальних курсах, проведення науково-дослідницької роботи, а також початок або продовження навчання в інших формах.

Ситуація четверта.

Припустимо, що ви повертаєтеся в країну походження або проживання, або прямуєте транзитом через Польщу в інші країни.

У цій ситуації ви повинні мати при собі грошові кошти в розмірі, що відповідає вартості квитка, на підставі якого ви приїхали в Польщу. Увага: ця сума не повинна бути менше 200 злотих, якщо ви їдете з сусідньої з Польщею країни та 500 злотих, якщо з держави-члена Європейського союзу. Якщо ви їдете з країни, яка і зовсім не є членом Євросоюзу, тоді у вашому гаманці повинно бути щонайменше 2500 злотих.

При цьому, не забувайте, що при перетині кордону Польщі, не декларуючи можна ввозити або вивозити грошові кошти на суму еквівалентну 10 000 євро готівкою. Все, що більше необхідно вказати в декларації.