logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Виплати за програмою «Сім'я 500+» у Польщі: про що потрібно знати

Виплати за програмою «Сім'я 500+» у Польщі: про що потрібно знати

Програма «Сім'я 500 +», яка діє в Польщі з 2016 року, спрямована на підтримку сімей, де виховується двоє і більше неповнолітніх дітей. При цьому матеріальну допомогу від держави можуть отримувати як поляки, так і іноземці. Однак існує кілька особливостей, пов'язаних з отриманням виплат за цим проектом. Про них розповів один із читачів порталу Polsha24 – Сергій, який взяв участь в програмі й отримав належні йому гроші.

– У Польщі я більше року. При цьому моїм дітям 2 і 4 роки, але перші грошові виплати я зміг отримати лише пару тижнів тому. Але це цілком зрозуміло. Щоб претендувати на отримання матеріальної допомоги за програмою «Rodzina 500 plus» і ви, і ваші діти повинні перебувати на території Польщі. Це перший обов'язковий пункт. Моя сім'я приїхала тільки в липні нинішнього року.

Наступний аспект – заповнення анкети на участь у програмі «Rodzina 500 plus». Зробити це можна, приїхавши в Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej – спеціальний заклад самоврядування, який надає соціальну допомогу. Але можна піти й іншим шляхом, як це зробив я. Якщо ви обслуговуєтеся в будь-якому банку Польщі, то рекомендую уточнити там, чи працюють вони з вищевказаною програмою. У моєму випадку саме так і сталося. Тому я зайшов на сайт банку та заповнив там заявку й анкету на участь у програмі. Це значно легше, адже у банку вже є всі ваші дані. Потрібно додати тільки дані на дитину (або двох), на ім'я якої ви будете отримувати виплати. Далі банк підтверджує, що заявка прийнята і документи відправляються в той же MOPS. Тобто банк як би виступає посередником. При цьому ви нічого не втрачаєте.

Додаткові довідки та документи. Після розгляду вашої заявки інспектор MOPS може вислати вам лист, в якому буде вказано, що необхідно донести будь-які документи. У моєму випадку це був переклад дитячого свідоцтва про народження і копія паспорта дитини. Але взагалі, можуть попросити принести документи, що підтверджують у вас наявність житла в Польщі з пропискою, а також дозвіл на роботу в цій країні. Якщо ви претендуєте на виплату за програмою «Rodzina 500 plus», маючи одну дитину і низький дохід (так теж можна), то повинні будете принести довідку про заробітну плату, що підтверджує цю підставу.

Після того, як всі необхідні документи виявилися в MOPS, ви повинні отримати децізію – рішення про те, чи будуть вам виплати. Цікавий факт: довідки я подав у липні, а остаточне рішення про те, що мені покладено виплати за програмою «Сім'я 500+» прийшло у вересні. У ньому було зазначено, що мені перерахують кошти за три місяці: з липня по вересень. А внизу було дописано, що згідно із законом матеріальна допомога повинна надаватися до виповнення дитині 18 років. Я спочатку розгубився. Потім з'ясувалося, що просто документи потрібно буде оновлювати. Точніше, підтверджувати, що у вас нічого не змінилося. В принципі – логічно: адже людина може виїхати всією сім'єю з країни, або в родині може з'явитися третя дитина. Але переживати не варто: оскільки весь пакет ваших документів вже є в соціальній службі, то все робиться набагато швидше, ніж першого разу.

До речі, гроші за три місяці в розмірі 1500 злотих прийшли на карту через тиждень після отримання децізіі.

Замість підсумку: програма «Rodzina 500 plus» дійсно працює, а для отримання виплат по ній потрібно зовсім не багато.