logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Виїжджаємо до Польщі на своєму автомобілі – що необхідно знати вирушаючи в поїздку

Виїжджаємо до Польщі на своєму автомобілі – що необхідно знати вирушаючи в поїздку

Дуже багато людей із сусідніх Білорусі та України частенько їздять до Польщі, як за покупками, так і на відпочинок або в подорожі. Ті з них, хто звик це робити з комфортом, виїжджають за кордон на власному автомобілі. Але, щоб подорож не закінчилася ще на митному пункті пропуску, слід вивчити як правила руху в цій країні, так і документи, які потрібно мати при собі в поїздці.

Пересування Польщею на своєму автомобілі позбавить вас від таких проблем, як пошук потрібного громадського транспорту, планування маршруту, а також залежність від нього. Маючи свою машину, можна махнути на все це рукою та вже по ходу вирішити куди відправитися.

Перше, що потрібно зробити перед поїздкою, це переконатись у справності транспортного засобу, тому що на заході послуги автосервісу можуть коштувати дорожче, ніж на батьківщині, до того ж, втрачати на ці дії свій дорогоцінний час також нікому не хочеться. Та й за самостійний ремонт автомобіля на трасі, особливо якщо це пов'язано із заміною рідин або забрудненням навколишнього середовища, можна запросто отримати штраф від влади Польщі.

По-друге, варто переконатися, що всі документи в порядку. Крім основних - техпаспорта й водійського посвідчення - з собою потрібно мати оплачену страховку, яка буде діяти на території Польщі. Даний документ обійдеться кожному автолюбителю в 25 євро на два тижні за легковий автомобіль. Без нього навіть не потрібно намагатися перетнути кордон - на польській стороні розгорнуть назад на батьківщину. До того ж, якщо машина зареєстрована не на вас, то при собі потрібно мати довіреність від господаря транспортного засобу, можна й написану від руки. Як показує практика, цей документ перевіряють рідко, але якщо вже дійде справа, то краще мати його при собі.

Не варто забувати, що в Польщі паливо коштує дорожче, тому туди краще їхати з повним баком. Але варто пам'ятати, що польські прикордонні служби контролюють кількість ввезеного палива в країну, а у зв'язку з цим, провезти в цілому можна тільки повний бак (причому не залежно від його обсягу) і 10 додаткових літрів у каністрі. Ці норми також варто врахувати на початку поїздки.

Після в'їзду в Польщу слід відразу ж включити ближнє світло фар, навіть вдень. Адже їзда з вимкненими вогнями може перетворитися на штраф у 200 злотих, також як їзда без ременів безпеки й розмова по телефону за кермом можуть вилитися в круглу суму. Поліція дуже уважно стежить за дотриманням правил дорожнього руху, особливо за швидкісним режимом. Статичні радари та виносні фото-фіксатори можуть застати вас у найнесподіванішому місці в будь-який час. Тому варто трохи відпустити педаль газу, особливо в населеному пункті, де ліміт швидкості складає 50 км/год у разі відсутності інших обмежень.

Решта правила приблизно такі ж, як і на батьківщині, ось тільки суми штрафів за їх порушення європейські, особливо, що стосується агресивної їзди і пияцтва за кермом. І вже точно не варто пропонувати хабар співробітнику поліції, по-перше, ніхто його не візьме, а по-друге, це взагалі кримінальна стаття, з подальшою забороною на в'їзд у країну на кілька років.

Так що, якщо не хочете зіпсувати свою подорож за кордон, перевірте сам автомобіль, документи на нього й уважно дивіться на дорожні знаки по ходу руху.