logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Відвідування стоматолога в Польщі: що важливо знати

Відвідування стоматолога в Польщі: що важливо знати

Візит до стоматолога - це завжди стрес. Незважаючи на те, що сучасні технології зробили крок далеко вперед і лікувати зуби стало не так боляче і страшно, більшість з нас як і раніше тягне до останнього, поки зуб не заболить остаточно. Сьогодні портал Polsha24 розповість читачам про те, як проходять візити у стоматологів Польщі, скільки в середньому коштує пломба і які папери необхідно заповнити при першому відвідуванні.

Перш за все варто відзначити, що стоматології в Польщі в основному приватні. Це красиво облаштовані клініки і кабінети, з новітнім обладнанням, світлими стінами, зручними кріслами і приємним запахом. Все це змушує пацієнта трохи заспокоїтися і відволіктися від своїх страхів.

Перед тим як відправитися до стоматолога в Польщі, як і в багатьох інших країнах, необхідно спочатку зателефонувати і попередньо записатися. У багатьох сучасних клініках, за добу до візиту, вам обов'язково надішлють смс-повідомлення з нагадуванням про запис.

Перш ніж ви зайдете в кабінет до стоматолога, дівчина на ресепшен попросить заповнити вас медичну карту, де потрібно вказати свої особисті дані, pesel, якщо ви його маєте, домашню адресу, контактний телефон, а також відповісти на кілька медичних питань. Як правило, питання будуть такого типу: чи вагітна пацієнтка, чи страждаєте ви алергічними або ж венеричними захворюваннями, чи є у вас залежність, чи є у вас задишка, чи кидає вас в жар і т.д.

Відповіді на такі питання необхідні лікарю для того, щоб дізнатися чи можна вводити вам ті або інші ліки, їх дозування та запропонувати препарати, які вам не завадило б приймати в цілях профілактики і здоров'я порожнини рота.

Крім звичайної анкети з особистими даними і медичними питаннями, вам обов'язково вручать документ, в якому ви повинні дати згоду або ж незгоду на розголошення лікарської таємниці близькій вам людині. Якщо ви не проти, то в разі будь-яких проблем з вашим здоров'ям лікар може обговорити ваше лікування, а також попросити згоду на проведення більш складних медичних процедур або операції у людини, ім'я та особисті дані якої ви вкажете в анкеті. Якщо ж ви не захочете нікого посвячувати в деталі вашого лікування, просто необхідно підкреслити словосполучення «nie pozwałam» «nie wyrażam zgodę» і т.п.

Після дотримання всіх формальностей і підписання документів, вас запросять в кабінет лікаря, який на той час вже ознайомиться з вашою анкетою і буде готовий приступити до огляду вашої ротової порожнини.

Примітно, що на кожній картці пацієнта намальована людська щелепа (з номерами зубів). При огляді стоматолог вказує своєму асистенту номера тих зубів, які необхідно лікувати. Після чого той наочно надає пацієнтові картину його проблемних зон.

Продемонструвавши вам ваші хворі зуби, лікар обов'язково запитає чи згодні ви на лікування і чи можна вже приступати. Багато пацієнтів, почувши це питання, починають нервувати, говорити, що не готові ось так відразу.

Але боятися абсолютно не варто. Зараз для того, щоб поставити пломбу і вилікувати ваш зуб, лікар просто введе вам знеболююче, почекає кілька хвилин і тільки після цього приступить до лікування.

У середньому, поставити звичайну пломбу без чистки каналів і видалення нервів займе не більше 30-40 хвилин, що досить-таки швидко. Після цього лікар проконсультує вас, коли можна їсти, якою пастою краще чистити зуби і від яких продуктів краще всього відмовитися для здоров'я ваших зубів.

Вартість стоматологічних послуг залежить від міста, в якому ви проживаєте і, звичайно ж, саме вашої хвороби зубів. Поставити звичайну пломбу, в середньому, коштує від 100 до 130 злотих. Буває як менше так і більше. Видалення зубного каменю - 120-150 злотих, ну а ціни на стоматологічну хірургію і зовсім різняться і залежать виключно від кожного окремого випадку.

Візит до стоматолога в 21 столітті - абсолютно звичайна справа. Вам навряд чи доведеться терпіти сильний біль і моторошний страх. Тим більше, що в комфортних умовах такі походи стають навіть приємними і дуже пізнавальними. Однак все ж краще стежити за своїми зубами, регулярно знімати зубний наліт і камінь і відвідувати стоматолога хоча б раз на рік.