logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Відмова в польській візі. Що робити і чого НЕ робити, якщо Ви отримали відмову

Відмова в польській візі. Що робити і чого НЕ робити, якщо Ви отримали відмову

Відмова в польській візі - річь неприємна, і, нажаль, зараз трапляється досить часто. У паспорті це виглядає як штамп, на якому вибиті букви і / або букви і цифри, що вказують на причину відхилення заявки. Однак відмову можна оскаржити.

До 2015 р відмова у візі в Польщу для українців була рідкісним явищем (близько 2%). Але останнім часом особам, що подають прохання про візу, часто відмовляють через фіктивні запрошення і інші причини. Найпоширеніше пояснення - відхилення одноразової туристичної візи.

Причини відмов по розшифровці кодів:

 • Код З-1 означає заборону на туристичну візу і в'їзд в країни Шенгенського союзу на 1 рік.

 • З-2 - Вам потрібно ще раз прийти на співбесіду.

 • З-3 (A-2, A-3) - помилки в документації. Можливо, доведеться донести ще паперу.

 • D-1, 2, 3, 4 - аннуляція візи з депортацією з країни. Причиною може бути порушення паспортного контролю.

 • А-4, В-4, С-4, D-4 - однозначна відмова, яку не можна оскаржити. Це означає довічну заборону на перетин кордонів країн Шенгенського союзу.

 • B-1, B-2, B-3 - відхилення транзитної візи.


Можливі причини відмови у візі:


 • Фіктивне трудове запрошення, що виявляється при перевірці роботодавця за податковим / судновим держреєстром і іншими офіційними ресурсами (щоб уникнути цього непорозуміння, перевіряйте наймача самостійно);

 • Ваша документація сумнівна, але отримати візу після відмови можна, якщо Ви переконаєте членів комісії в автентичності поданих паперів;

 • Мета поїздки недостатньо переконлива або не відповідає категорії заявленої візи (тому краще не писати про бажання поїхати в іншу країну Шенгену, якщо подаєте заявку на робочу візу);

 • Ураїнець, який подав заявку на візу, входить в список SIS, особам з якого не можна перетинати кордони країн Шенгенського союзу


Буває, що з документацією у заявника все добре, але людина не змогла виразно озвучити мету поїздки при усній бесіді (наприклад, розгубився) і в результаті отримав штапм відмови у візі.

Як уникнути відмови?

Отримання візи потребує від Вас уважності і зосередженості на процесі. Дотримуйтеся даного алгоритму і дотримуйтесь рекомендацій, щоб звести до мінімуму ймовірність відмови.

 • Перш за все, дістаньте список необхідної документації в польському консульстві або зайшовши на сайт візового центру. Не довіряйте формам і всіляким обговоренням в інтернеті.

 • Анкету / заяву потрібно заповнювати дуже старанно, щоб випадкові помилки або неточності не спровокували відмову.

 • Подбайте про продовження закордонного паспорта, адже термін його дії повинен спливати менш, ніж через 3 місяці після передбачуваного повернення в Україну.

 • Чітко сформулюйте для себе мету поїздки та інші відповіді на питання, щоб співробітники візового центру не змогли Вас спантеличити.


Якщо Ви вже виїхали в Польщу, візу все одно можуть відкликати, наприклад, через неоплачений штраф або використання дозвільного документа не за призначенням. Намагайтеся не допускати таких ситуацій.

Чого не можна робити при відмові

Небажано змінювати закордонний паспорт при відмові або подавати ті ж проблемні документи в консульство іншої країни.

Робити заміну паспорта немає сенсу, адже Ваші відбитки пальців вже внесені в базу даних, а ідентифікаційний код не змінюють.

Так само безперспективно подавати заяву на візу в іншу країну, адже співробітники спілкуються між собою, тому проблеми, що призвели до відмови, приховати не вдасться, а час, нерви і гроші Ви витратите.

Дії при відмові

Щоб не відкладати довгоочікувану сплановану поїздку, потрібно знати, що робити при відмові у візі.

З 2011 р крім штампу в паспорті з кодом відмови заявник отримує і формуляр з розшифровкою, а також рекомендації по ліквідації недоліків. Бажано дотримуватися цих порад і ні в якому разі не відкладати поїздки за першої невдачі. Можливо, вся справа в невеликому непорозумінні, яке легко вирішити.

Це можуть бути недостатня довідка або інший документ, який просто слід донести.

Якщо справа в непорозумінні щодо мети поїздки, попросіть про аудієнцію з Консулом - можливо, Вам вдасться переконати його в усній формі.

У більш складних випадках подавайте апеляцію. Цей варіант не завжди спрацьовує, але спробувати варто. У ППВА є зразок листа і бланк для апеляції. Туди ж здається вся заповнена документація. Добре, якщо в результаті над записом про відмову з'явиться напис «погашений». Але трапляється і так, що Консул радить знову подати пакет документів, допускаючи можливість помилки з боку візового центру, і приходить повторна відмова. Це означає, що Ви не змогли розібратися в нюансах, і все-таки допустили якусь помилку в оформленні документів, що і призводить до негативного вирішення ППВА.

У такому випадку спробуйте звернутися до фахівців, що викликають довіру і які не вимагають передоплати. Пам'ятайте, що послуги в таких випадках оплачуються тільки після успішного отримання проштампованого візою закордонного паспорта.

Категорiї: документи