logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Відмова в польській візі: основні причини та як її уникнути

Відмова в польській візі: основні причини та як її уникнути
Іноді трапляється так, що у відкритті візи консульство відмовляє. Які найпоширеніші причини відмов і що потрібно робити, щоб уникнути цього неприємного моменту?

Почнемо з того, що чисто теоретично, відмовити в польській візі можуть будь-якій людині, яка, на думку польського консульства, становить «загрозу громадському порядку, внутрішній безпеці чи громадському здоров'ю» країн Шенгенського договору. Але в реальності найчастіше відмову у візі отримують з наступних причин:

- Заявник надає підроблений, фальсифікований або спотворений документ на поїздку.

- Заявник не надає підтвердження мети й умов запланованого перебування.

- Заявник не надає доказів наявності у нього достатніх коштів для існування, як на термін запланованого перебування, так і для повернення в свою країну походження або проживання, або для транзиту до третьої країни, в яку йому гарантований допуск.

- Заявник вже пробув на території держав-членів на підставі єдиної візи або візи з обмеженою територіальною дією три місяці протягом поточного шестимісячного періоду.

Швидше за все, відмовлять у видачі візи й людині, яка на даний момент знаходиться під слідством або має не зняту судимість. Без візи в Польщу може залишитися і той громадянин, який раніше вчинив кримінальні дії на території Шенгенської зони. При цьому абсолютно неважливо, що неправомірні дії ви вчинили десь не в Польщі, а в Чехії або Німеччині. Якщо вже попалися, будьте готові не тільки відповідати, а й залишитися без візи в подальшому.

Існує думка, що часто відмову отримують і люди з абсолютно чистим паспортом. Так що, якщо ви недавно змінили головний документ, а в старому у вас є не одна польська віза, не полінуйтеся й зробіть копії цих сторінок.

Як зрозуміти, що вам відмовили у візі?

Все просто: самої візи в паспорті ви не знайдете. А ось на її місці побачите польський штамп з певним набором символів - латинську літеру й цифри. Кожен такий код означає певну причину відмови. Наприклад, відмова «1-С» означає, що для вас в'їзд не тільки в Польщу, а й в будь-яку з країн Шенгенської угоди закритий на цілий рік. Штамп «2-С» - другий за популярністю. Причина його - неповнота або недостовірність наданих відомостей. Штамп «3-С» говорить про те, що заявнику необхідно пройти усну співбесіду в посольстві. Штампи «1-А», «2-А», «3-А» означають відмову у видачі транзитної аеропортової візи. Штампи «1-D», «2-D», «3-D» - відмова у видачі багаторазової візи. В цьому випадку можна спробувати подати документи на короткострокову візу.

Найбільш «сумні» штампи: «4-А», «4-В», «4-С» і «4-D» , тому що передбачають заборону на в'їзд в Шенгенську зону безстроково, тобто назавжди. Така відмова є крайнім заходом, що застосовується в разі, якщо заявник неодноразово порушував візовий режим, або мав раніше кілька відмов у видачі візи.

Як не допустити відмову в польській візі?

Перш за все варто серйозно поставитися до підготовки всіх документів. Ретельно перевірте їх кілька разів, перш ніж вони потраплять до консула на стіл. Особливу увагу зверніть на документи, які підтверджують мету вашої поїздки. Ні в якому разі не підробляйте жоден документ. Особливо це стосується запрошень на роботу від польських роботодавців, а також довідок про доходи. Перш, ніж просити візу в посольстві, погасіть всі свої судимості й борги. Ведіть себе пристойно не тільки під час подачі документів на візу, але й при її використанні - під час подорожей по Польщі. Порушення закону в цій країні обов'язково спричинить проблеми з оформленням наступних віз. Уважно заповніть анкету. Про всяк випадок ще раз перевірте свій паспорт: термін його дії не повинен бути більше 10 років.

Якщо відмову отримано?

Одна з найпоширеніших дій у разі відмови в польській візі - апеляція, яку у вас неодмінно приймуть. Відповідь на письмову апеляцію ви отримаєте за кілька тижнів. Якщо буде прийнято позитивне рішення щодо видачі візи, про це ви дізнаєтеся, отримавши паспорт із заповітною візової маркою. Якщо у візі відмовлять повторно, вам прийде відповідь посольства на вашу апеляцію. Можливо, в листі ви зможете дізнатися про справжні причини відмови.

Ще один варіант – постаратися потрапити на особистий прийом до консула. Зробити це вкрай непросто, але якщо ви маєте особливе бажання, прагнення і можете обґрунтувати необхідність вашого візиту, вас приймуть. На прийомі ви можете детально описати ситуацію, що склалася і просити про видачу візи, але ви повинні розуміти, що диво навряд чи станеться, якщо відмова вам - не прикра помилка фахівців візового відділу. В інших випадках, все, що зможе зробити консул, - пообіцяти переглянути вашу заяву в першу чергу.