logo-image Робота в Польщі
RU
UA
logo-image Робота в Польщі
logo-image Робота в Польщі

Відмова в дозволі на проживання довгострокового резидента ЄС: причини й наслідки

Відмова в дозволі на проживання довгострокового резидента ЄС: причини й наслідки

Портал Polsha24 продовжує розповідати про те, як можна легалізуватися іноземцям у Польщі. На цьому тижні в черговий раз сайт звернувся до теми резидентства на території країн ЄС.

Виявляється, далеко не кожен іноземець може претендувати на те, щоб йому дозволили перебувати в Польщі в якості довгострокового резидента ЄС. Більш того, існує кілька причин, за якими вам можуть відмовити в отриманні даного статусу. Розглянемо все по порядку.

Отже, як свідчить закон, іноземець не може почати процедуру отримання дозволу на проживання довгострокового резидента ЄС, якщо він:

- перебуває в Польщі без документів, що надають йому право на проживання, або на підставі шенгенської візи, виданої з гуманітарних міркувань;

- перебуває в Польщі з метою навчання у вищому навчальному закладі або проходження професійного навчання;

- перебуває в Польщі у зв'язку з наміром почати або продовжити навчання в Польщі;

- перебуває в Польщі у зв'язку з отриманням дозволу на проживання з гуманітарних міркувань, дозволу на допустиме перебування, надання притулку або тимчасового захисту;

- перебуває в Польщі на підставі дозволу на тимчасове проживання, у зв'язку з обставинами, які вимагають короткострокового перебування в Польщі;

- перебуває в Польщі на підставі дозволу на перетин кордону в рамках малого прикордонного руху;

 - є працівником, відрядженим з метою надання транскордонних послуг;

- затриманий чи перебуває в охоронюваному пункті або в ізоляторі тимчасового утримання для іноземців або має заборону покинути країну;

- відбуває покарання в місцях позбавлення волі або тимчасово утримується під вартою;

- за якими-небудь обставинами зобов'язаний покинути Польщу;

- уже перебуває за межами Польщі;

- не залишив відбитків пальців.

Всі перераховані вище пункти є також причиною відмови у видачі іноземцю дозволу на перебування довготермінового резидента ЄС. Крім них до списку причин відмови можна додати й ті ситуації, коли перебування іноземця в Польщі становить загрозу для безпеки держави.

Але навіть якщо ви отримали статус довгострокового резидента ЄС, рішення може бути анульоване. Так відбувається у випадках, якщо всі документи були отримані з порушенням закону, ви покинули Польщу більше ніж на 6 років, стали небезпечні для польської держави, отримали статус довгострокового резидента ЄС в іншій країні або статус, за яким ви отримали документи (біженець), змінився .

Якщо ви не отримали дозвіл на довгострокове перебування резидента ЄС в Польщі, а віза вже не дійсна, вам слід покинути країну. Але крім цього, ви можете спробувати оскаржити рішення воєводи у відмові. Для цього вам варто звернутися з оскарженням до начальника Управління у справах іноземців у Варшаві. Оскарження слід подати в письмовому вигляді протягом 14 днів від дати отримання рішення. У виробництві по оскарженню справа повинна розглядатися протягом 2 місяців. Якщо раптом і там вам відмовили, можна подати скаргу до адміністративного суду протягом 30 днів з дня вручення рішення.

Однак варто враховувати той факт, що подача скарги в адміністративний суд не легалізує вашого перебування в Польщі.